МОДНІ ПРОФЕСІЇ НОВОГО ТИСЯЧОЛІТТЯ - Соціум - dt.ua

МОДНІ ПРОФЕСІЇ НОВОГО ТИСЯЧОЛІТТЯ

20 вересня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №36, 20 вересня-27 вересня

Стежити за модою на професії потрібно значно пильніше, аніж за довжиною спідниць чи формою каблука...

Стежити за модою на професії потрібно значно пильніше, аніж за довжиною спідниць чи формою каблука. Особливо, якщо в родині росте дитина. Устежиш за тенденцією, отже, зможеш допомогти своєму чаду правильно обрати фах, який його й нагодує, і напоїть. Справа ця нелегка, тож скористаємося порадами спеціалістів Російської академії прогнозування.

Якщо зараз вашим дітям 10—14 років

У 2003—2005 роках різко зросте потреба в хіміках, біологах і біохіміках (хоча сьогодні ці фахи не найпрестижніші). Тобто ваша дитина цілком встигне до вказаного часу почати освоювати одну з цих професій.

Одна з причин очікуваного сплеску популярності цих професій у тому, що сільське населення стане ще активніше, ніж зараз, перебиратися в міста. Хімікам і біологам доведеться помудрувати над тим, із чого споруджувати будинки для нових городян, як їх прогодувати і що робити з харчовими відходами (поки 30% їжі ми спокійно викидаємо у відро для сміття). Всіма цими складними процесами потрібно буде керувати, а отже, у пошані виявляться висококваліфіковані управлінці.

Якщо малюку від 2 до 9 років

До 2008—2015 років (коли ваші діти вже будуть навчатися у вузах) лідируватимуть спеціалісти в лісовому господарстві, папероробних виробництвах, а також енергетиці — ці виробництва дуже енергоємні. Народ до того часу порозумнішає і почне будувати житло (знадобляться будівельники!) в основному з дерева (бетонні чудовиська, що відслужили свій термін, уже зараз не знають куди подіти). Берегти і використовувати на благо людини будуть кожне спиляне дерево.

Якщо крихітці менше двох років

У 2015—2018 роках усі паркани будуть обклеєні такими оголошеннями: «Потрібні фахівці з моніторингу та управління навколишнім середовищем». Звучить дивно, але ідея корисна: не хочемо остаточно занапастити Землю, отже, повинні вивчати і задовольняти усі її потреби. Це й робитимуть вказані фахівці. А заодно потурбуються про те, щоб позбавити міста звалищ і смітників.

Тоді ж нарешті почне розвиватися і медицина. За прогнозами, вона буде не стільки лікувати, скільки запобігати хворобам. А отже, навчатимуть студентів-медиків зовсім не так, як тепер.

Це, звісно, не означає, що фахівці решти професій залишаться без роботи. Але знайти собі застосування їм буде тяжче.

Психологи радять:

— якщо ви хочете, щоб ваша дитина стала артистом, просто дозвольте їй частіше клеїти дурня: пародіювати знайомих людей, вдавати тварин тощо;

— якщо ви вважаєте, що малюк повинен стати математиком, не кваптеся розв’язувати з ним рівняння чи зубрити таблицю множення. Головне — це сформувати в нього уявлення про число як таке. Корисно навчати малюка визначати об’єми, рахувати гроші, орієнтуватися в розмірах взуття. Якщо на момент вступу до школи він правильно відповідатиме на запитання: «Що важче — кілограм пуху чи кілограм свинцю», то з математикою в нього не буде проблем;

— вирішивши виростити поета, митця чи композитора, запам’ятайте головне правило: малюка потрібно хвалити! Тільки тоді він полюбить творчість.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво