Мінпраці не може гарантувати безпечну роботу за кордоном

Поділитися
Компанії, що пропонують українцям роботу за кордоном і мають дозвіл від держави на таку діяльність, можуть запросто виявитися шарлатанськими...

Компанії, що пропонують українцям роботу за кордоном і мають дозвіл від держави на таку діяльність, можуть запросто виявитися шарлатанськими. Отримана ними ліцензія Мінпраці України не гарантує українцям безпечного працевлаштування за кордоном, попереджають експерти Міжнародної організації з міграції (МОМ).

«Сьогодні наявність у фірм, що пропонують працевлаштування за кордоном, ліцензії Міністерства праці і соціальної політики не є гарантією надання якісних послуг для бажаючих підробити в Америці чи Європі», — розповіла «ДТ» експерт представництва МОМ в Україні Ольга Рахматуллова.

Урядовий контроль за подібними приватними підприємствами в Україні здійснюється вибірково. Кадрові агентства налаштовані, перш за все, на отримання прибутку, що часто позначається на якості надання послуг, відзначає експерт. Виходячи з цього, претенденти самі повинні поклопотатися про власну безпеку.

«Якщо людина, виїхавши за кордон, опинилася в скрутній ситуації, доцільно звертатися по допомогу до нашого посольства або до громадських організацій, котрі там працюють і надають допомогу мігрантам. Більше того, по приїзду додому не треба приховувати факти ошукування, а одразу інформувати про всі випадки шарлатанства з боку кадрових агенцій правоохоронні органи», — радить Рахматуллова.

Студентам, які виїжджають за кордон за тими чи іншими програмами культурного обміну, необхідно детально проаналізувати договір з кадровим агентством. Там має бути чітко написано: «працевлаштування за кордоном». Недопустимі розпливчасті формулювання щодо консультування, віртуального підбору вакансії, і тому подібне.

Уважними потрібно бути і при укладанні контракту з самим роботодавцем. У контракті повинні бути вказані: посада найманого робітника, обов’язки, рівень оплати, додаткові іспити, його витрати і витрати компанії, умови проживання, медична страховка, відповідальність сторін, форс-мажор.

Докладніше читайте в статті Олександри Тимощук «Зі студентської лави у трудове рабство» у свіжому номері «ДТ».
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі