МАТЧ ОСТАННЬОЇ НАДІЇ?

Головною спортивною подією цього тижня став черговий раунд європейських футбольних турнірів. Укр...

Головною спортивною подією цього тижня став черговий раунд європейських футбольних турнірів. Українських вболівальників і фахівців насамперед цікавив поєдинок донецького «Шахтаря» з іспанською «Сельтою» в 1/16 Кубка УЄФА. Адже команді Віктора Прокопенка належало підтримати репутацію вітчизняного футболу. Гірники єдині серед чотирьох наших учасників престижних європейських змагань, яким вдалося продовжити у них боротьбу. Як відомо, «Ворскла» і «Кривбас» вибули з гри ще на початковій стадії, київське «Динамо» несподівано спіткнулося у першому раунді Ліги чемпіонів. Звичайно, після цих невдач усі наші надії і симпатії були пов’язані з «Шахтарем», який теж не пробився до когорти грандів, та все ж зумів блискуче переграти лондонський «Арсенал» і потрапити до групи 32 претендентів на почесний трофей.

Суперник донеччан не належить до найтитулованіших клубів. Але іспанський футбол по праву вважається одним із найкращих на старому континенті й слабаків у вищому дивізіоні країни практично немає. Не випадково останнім часом на наших телеекранах поруч із трансляціями поєдинків із стадіонів Італії та Англії регулярно знаходиться місце для оглядів матчів чемпіонату Іспанії.

Напередодні гри в Донецьку представник «Шахтаря» побував у сонячній країні, спостерігав за діями іспанців на зеленому полі. Слід сказати, що нинішній сезон для «Сельти» не дуже вдалий. Вона втратила ряд ключових гравців. Травми, дискваліфікації провідних виконавців не давали змоги наставнику лазурово-білих Віктору Фернандесу належним чином налагодити командну гру. Є проблеми з обороною — молоді футболісти ще не набули потрібного досвіду. Але це аж ніяк не означало, що галісійці так просто поступляться гірникам. «Сельта» — серйозний клуб із давніми традиціями. Досить нагадати, що вона вже діставалася чверть фіналу Кубка УЄФА, вибивши з його розіграшу туринський «Ювентус». Недавно іспанці так само вчинили з добре знайомою нам белградською «Црвеною звездою», перемігши її з рахунком 5:3, хоч по ходу зустрічі й поступалися 1:2. Тож ступивши на донецьку землю, Фернандес мав усі підстави заявити, що його команду влаштовує будь-який результат, крім поразки.

«Шахтар» вийшов на зустріч у бойовому складі. Не грав лише Ателькін, котрий зазнав травми на тренуванні. Його замінив, і досить успішно, молодий нападаючий Бєлик. У складі «Сельти» не було російського легіонера Мостового, який разом із своїм земляком капітаном команди Карпіним є її грізною силою. Гості з самого початку приголомшили господарів несамовитими атаками. Вже на п’ятій хвилині, скориставшись неузгодженими діями захисників донеччан при створенні штучного офсайду, троє іспанців вийшли віч-на-віч із Юрієм Віртом. Здавалось, м’ячеві не уникнути сітки воріт, проте їхній страж, як це вже не раз бувало в попередніх поєдинках, виручив свою команду.

Оговтавшись, «Шахтар» теж почав атакувати. Захисники гостей занервували. Матч набрав високих обертів, гострі моменти виникали то біля одних, то біля інших воріт. Однак запекла боротьба на кожній ділянці поля до перерви не увінчалась успіхом жодного із суперників.

Після короткого перепочинку «Сельта» повністю спростувала твердження, що вона є нібито командою першого тайму і гірники неодмінно цим скористаються. Гра і далі тримала глядачів у напрузі. Команди обмінювалися кинджальними випадами, не раз могли відкрити рахунок швидкий Катанья, всюдисущий Карпін, близькими до цілі були Воробей, Бєлик, Глевецкас... Під кінець матчу іспанці більше зосередились на захисті, «Шахтар» почав навіть переважати їх, але гра так і завершилась нульовою нічиєю. Звичайно, такий рахунок більше на руку гостям, адже вдома вони не люблять поступатися. Правда, гірники на виїзді теж не виглядають безнадійними і вміють продемонструвати бійцівські якості.

Отже останній міжнародний матч нинішнього року в Україні хоч і не розчарував численних прихильників донеччан, але й не приніс їм радості. Залишилось почекати повторного поєдинку, який має відбутися 7 грудня на значно теплішому стадіоні галісійського міста Віго.

Певний інтерес викликали також матчі за участю інших знайомих нам команд. Йдеться про «соратників» киян, які залишили наших земляків на останньому місці у групі, а самі продовжили боротьбу в євротурнірах. За їхньою грою тепер ми спостерігаємо із деякими заздрощами, приміряємо її до невикористаних можливостей динамівців. У Лізі чемпіонів «Манчестер Юнайтед» приймав грецький «Панатінаїкос». Перший тайм був за гостями. Вони закрутили скажений темп, однак не зуміли скористатися із численних гольових моментів біля воріт Бартеза, який діяв бездоганно. Після перерви греки пропустили м’яч, потім піднатужилися і зрівняли рахунок, але на більше їх не вистачило. І тут проявився високий клас підопічних Алекса Фергюсона. Вони нав’язали супернику свою гру і перемогли — 3:1. «Андерлехт» добився більш скромного рахунку в зустрічі із чемпіоном Італії «Лаціо» — 1:0. ПСВ «Ейндховен» у боротьбі за Кубок УЄФА вдома впевнено переграв ПАОК — 3:0. Чи зуміли б на місці переможців так зіграти кияни — тепер можна тільки гадати...