Любомир Гузар: Змінам керівництва церкви не варто надавати надто багато значення - Соціум - dt.ua

Любомир Гузар: Змінам керівництва церкви не варто надавати надто багато значення

10 лютого, 2011, 08:08 Роздрукувати

Блаженніший Любомир Гузар розповів про причини своєї відставки з поста глави Української греко-католицької церкви.

В інтерв’ю DT.UA Любомир Гузар заявив, що «це не суттєво, щоби Верховним Архієпископом був саме я».

«Провід – не є суть. Я вже не маю здоров’я, щоби керувати всім. Але я ще й не в домовині – можу думати, говорити, писати. Всі ті зміни, поступ не від мене залежать – не я один маю такі думки. До того ж церква вже трохи інша. Синод – це вже не маленька групка, яка всіх тримає за язик. Це велика кількість людей, яких щось направляє і об’єднує. Я не мушу бути провідником – приходить час, коли треба передати важелі людям, які мають більше сили. Навіть фізичної. Вони мають дальше бачити», - сказав Любомир.

Він підкреслив, що буде допомагати, водночас додавши: «Втім, я впевнений, що без мене це все теж не розвалиться. Адже те, що вже є - не моя заслуга. Це праця, яку почав Шептицький, а ми її тільки продовжуємо… Ми спираємося один на одного. Шептицький мав візію церкви, він відкрив думання нашого народу. Ми спираємося на Йосифа Сліпого, який пережив стільки поневірянь – арешти, в’язниці, Сибір – але також мав візію церкви. Шептицькому не було легко. Сліпому не було легко. Любачівському не було легко. Мені не було. І тому, хто прийде за мною, легко не буде. Але це не трагедія. Нам є на що спиратися. В нас міцна основа. Тому змінам керівництва не варто надавати надто багато значення».

Інтерв’ю з Любомиром Гузаром читайте у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».

Блаженніший Любомир Гузар - Верховний Архієпископ Києво-Галицький, Кардинал, був главою Української греко-католицької церкви з 2001 року.

Любомир Гузар народився у Львові в 1933 році. У 1944-му разом із батьками емігрував до Америки. У 1958 році був висвячений на священика. У 1972-му залишив Сполучені Штати та переїхав до Риму — в монастир Студійського уставу. До України повернувся вже за часів незалежності. У 2001 році згідно із рішенням Синоду єпископів очолив УГКЦ. З 2005 року проживає у Києві, у зв'язку з перенесенням до столиці Патріаршого престолу УГКЦ.

Любомир Гузар є одним із визнаних моральних авторитетів сучасності, традиційно входить до сотні найвпливовіших людей України.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >