ЛІКАР НА ІМ’Я... ЩОДЕННИК - Соціум - dt.ua

ЛІКАР НА ІМ’Я... ЩОДЕННИК

18 травня, 2001, 00:00 Роздрукувати Випуск №19, 18 травня-25 травня

Виявляється, щоденник може виконувати дуже важливу функцію — бути приватним лікарем, своєрідними ліками без рецепта...

Виявляється, щоденник може виконувати дуже важливу функцію — бути приватним лікарем, своєрідними ліками без рецепта. Високу лікувальну ефективність «щоденникової» терапії недавно підтвердили американські вчені на досить великому масиві пацієнтів, у яких траплялися напади депресії. В експерименті взяли участь понад три тисячі охочих. Методику досліджень побудували на простих рекомендаціях: вести щоденникові записи, щонайменше, чотири дні на тиждень, докладно записуючи свої думки протягом 20 хвилин безперервно, не замислюючись над правильністю написання; спробувати самому відшукати і сформулювати причину своїх страхів, тривог і невдач, а також усіляких негативних емоцій; не викладати своїх скарг, не перераховувати образ, щоб не перешкоджати необхідному розслабленню в процесі ведення щоденника. Дуже корисним виявилося ведення щоденника одужання. Тобто щоденника, де докладно описується, наскільки поліпшився настрій, які позитивні емоції з’явилися. Більшість учасників експерименту зазначили: щоденник лікує їх від депресії краще за ліки!

Механізм «щоденникової» терапії вчені пояснюють тим, що описування негативних емоцій допомагає витягнути їх із глибини свідомості і поглянути на них ніби збоку. Результат — вони втрачають свою руйнівну дію, і пацієнт стає до них менш чутливим.

Обговорюючи результати досліджень американців із нашими вченими, фахівцями з проблем психічного здоров’я, почула їхню позитивну оцінку «щоденникової» терапії при депресивних станах як одного з допоміжних методів психотерапії. Якщо XX століття вважалося століттям неврозів, то XXI, за прогнозами ВООЗ, може ввійти в історію як століття депресії. В усьому світі психоемоційні навантаження зростають, отже пошуки ефективних засобів збереження здоров’я продовжуватимуться.

Одне слово, не лінуйтеся і переконаєтеся, що ведення щоденника — досить ефективний і доступний кожному спосіб подолати депресію, а отже, підвищити опірність до виникнення великої групи психосоматозів. Тобто захворювань, які перебувають на межі фізичної та психічної патологій: виразка, ішемічна хвороба серця, гіпертензія, цукровий діабет, вегето-судинна дистонія та багато інших.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво