КРАСА ВИМАГАЄ ГРОШЕЙ - Соціум - dt.ua

КРАСА ВИМАГАЄ ГРОШЕЙ

19 вересня, 2003, 00:00 Роздрукувати Випуск №36, 19 вересня-26 вересня

Здавалося б, ну хто в цьому сумнівається? Хіба що чоловік, професор, та ще й економіки. Саме йому, Де...

Здавалося б, ну хто в цьому сумнівається? Хіба що чоловік, професор, та ще й економіки. Саме йому, Денієлу Хамермешу, спало на думку перевірити, як співвідносяться доходи й витрати на власну зовнішність університетських викладачів. Усіх своїх колег за університетом (загалом 94 чоловік) професор розподілив у групи за такими характеристиками: стать, расова приналежність, перебування у штаті університету, володіння англійською мовою як рідною. І порівняв отримані результати з їхньою зарплатою. Залежність вийшла не вельми очевидна, хоча найбільше заробляли нештатні працівники чоловічої статі — носії англійської мови. Расова приналежність, вочевидь, особливої ролі не грає. Зате цілком чітко просліджувався зв’язок між зовнішнім виглядом викладачів (точніше, тією оцінкою, яку їм виставляли за цей показник студенти) і розміром їхньої зарплати.

Зовнішні дані викладачів студенти оцінювали за фотографіями, виставляючи їм оцінки за п’ятибальною шкалою. Середня оцінка дорівнювала 4,2 бала. Вона відповідала середньому рівню зарплати викладачів. А ось ті, хто отримав оцінку вищу від 4,5 бала, одержували на 5 відсотків вище від середнього рівня. І навпаки, ті, чия оцінка виявилася нижчою від 3,5 бала, змушені задовольнятися зарплатою на 9 відсотків нижчою за середню.

Примітно, що найчіткіше ця тенденція була виражена саме в чоловіків. Більше того, чоловіки, що мають кращий вигляд, витрачають на його підтримання більше грошей, ніж їхні побратими із середньостатистичною зовнішністю. І навпаки. Отож, «переплачені за зовнішність» гроші на неї й витрачаються. Тепер прискіпливий професор вирішив з’ясувати, а чи відповідають вища зарплата та приємніший зовнішній вигляд вищому рівню знань у студентів? Або ж навпаки, привабливість викладача лише відволікає від вивчення матеріалу? На жаль, про те, яку оцінку виставили студенти зовнішності самого професора, даних знайти не вдалося.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво