Концепція мовної освіти: статус російської мови буде підвищено - Соціум - dt.ua

Концепція мовної освіти: статус російської мови буде підвищено

25 січня, 2011, 07:50 Роздрукувати

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту завершило громадське обговорення проекту концепції мовної освіти в Україні. Документ підвищує статус і розширює сферу використання російської мови, а також пропонує вільний вибір мови навчання.

 

Про це у вівторок, 25 січня, пише «Коммерсант-Украина» у статті "Общественное обсуждение".

Концепцію мовної освіти в Україні Міністерство освіти і науки, молоді та спорту оприлюднило 27 грудня минулого року. Пропозиції та зауваження до документа приймалися до закінчення новорічних і різдвяних свят - 20 січня. Концепція визначає цілі та завдання вивчення мов у дошкільній, середній, вищій та післядипломній освіті.

Як пояснили виданню у Міносвіти, на її основі будуть розроблені державні стандарти мовного навчання, навчальні програми для шкіл і ВНЗ, а також підручники.

У концепції МОН російська мова розглядається не як мова національної меншини, а як мова "міжнаціонального спілкування".

"Для значної кількості громадян України російська мова є рідною. Нею вільно володіє більшість жителів нашої країни. Це одна з найпоширеніших міжнародних мов, споріднена до української", - наголошується в документі.

Його автори також підкреслюють, що "вільний вибір мови навчання є важливою характеристикою демократичного суспільства та концепції мовної освіти в Україні".

"Ми не проти української мови, але російській мові в концепції дійсно відводиться самостійна роль, тому що це мова міжнаціонального і міждержавного спілкування у країнах СНД", - заявила вчора один з авторів концепції, професор кафедри педагогіки і психології Південно-Українського регіонального інституту післядипломної педагогічної освіти Євдокія Голобородько.

За її словами, більше 67% населення України використовують російську мову для повсякденного спілкування.

"Під час громадського обговорення були висловлені десятки зауважень, які в основному критикують посилення ролі російської мови. Але у порівнянні з іншими мовами національних меншин частка російської в Україні незрівнянно велика! Прикро, коли русофобія доходить до абсурду", - додала професор.

Водночас вчена рада Львівського національного університету ім. Івана Франка розкритикувала проект концепції. Експерти, зокрема, пропонують вилучити з документа норму вільного вибору мови навчання, а російську розглядати як одну з мов нацменшин разом із білоруською, болгарською, гагаузькою, грецькою, кримсько-татарською, молдавською, німецькою, польською, румунською та угорською.

Вчена рада рекомендувала додати в концепцію пункт про "гарантоване обов'язкове вивчення державної української мови всіма громадянами".

 

За матеріалами: «Коммерсант-Украина»

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >