Коли Інтернет перетворюється на наркотик

Поділитися
За оцінками експертів, у Німеччині, наприклад, близько 1 мільйона користувачів Мережі не уявляють собі життя без Інтернету...
За оцінками експертів, у Німеччині, наприклад, близько 1 мільйона користувачів Мережі не уявляють собі життя без Інтернету. Натисканням на клавішу мишки вони потрапляють у віртуальний світ, що дає їм свободу, недосяжну в їхньому реальному житті.

Німецькі лікарі, котрі вбачають в «інтернетоманії» реальну загрозу, невтомно проводять серед користувачів Мережі опитування й тестування, щоб з’ясувати масштаби можливої катастрофи. І якщо результати дослідження берлінського психолога Дерінга дозволяють сподіватися на краще (абстрагованості користувачів Інтернету від соціального життя не виявили), то аналіз, проведений психологом Бернардом Ботініком, дуже невтішний. Він виявив щонайменше два симптоми залежності від Мережі: 1. Майже 70% опитаних засвідчили, що проводять у Мережі набагато більше часу, ніж планували; 2. Понад 50% користувачів Мережі продовжують «бродити» інтернетівськими теренами після того, як знайдуть усю потрібну інформацію.

Хоча науковці не дійшли поки що спільної думки, медики не гають часу і створюють для «схиблених» на Інтернеті реабілітаційні центри.

А тепер поговоримо трохи про вас. Як підкреслюють психологи, користувач Інтернету часто не може визначити, наскільки сильна його залежність від неосяжних мережних просторів.

От вам невеликий тест — оцініть свій стан самі:

1. Перш ніж ввійти в Інтернет ви продумуєте, яку інформацію потрібно отримати, і визначаєте для себе, скільки саме часу проведете в Мережі.

2. Ви дотримуєтесь своїх установок і закінчуєте зв’язок з Інтернетом, щойно виконаєте поставлене перед собою завдання.

3. Ви помічаєте, що вам хочеться побути в Інтернеті якомога довше, і цікавитеся, чому.

4. Припустимо, щоб отримати інформацію, вам необов’язково відвідувати Інтернет, але дуже хочеться. Ви здатні особисто проконтролювати таку ситуацію.

5. Ви дозволяєте собі відвідання Мережі як особливу нагороду за виконання неприємної або обтяжливої справи.

Ви відповіли «ні» на перші четверо запитань і «так» на останнє? Тоді ваш діагноз — психологічна залежність від Мережі! Можливо, вам потрібен психолог?!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі