Коли Інтернет перетворюється на наркотик - Соціум - dt.ua

Коли Інтернет перетворюється на наркотик

3 листопада, 2000, 00:00 Роздрукувати Випуск №43, 3 листопада-10 листопада

За оцінками експертів, у Німеччині, наприклад, близько 1 мільйона користувачів Мережі не уявляють собі життя без Інтернету...

За оцінками експертів, у Німеччині, наприклад, близько 1 мільйона користувачів Мережі не уявляють собі життя без Інтернету. Натисканням на клавішу мишки вони потрапляють у віртуальний світ, що дає їм свободу, недосяжну в їхньому реальному житті.

Німецькі лікарі, котрі вбачають в «інтернетоманії» реальну загрозу, невтомно проводять серед користувачів Мережі опитування й тестування, щоб з’ясувати масштаби можливої катастрофи. І якщо результати дослідження берлінського психолога Дерінга дозволяють сподіватися на краще (абстрагованості користувачів Інтернету від соціального життя не виявили), то аналіз, проведений психологом Бернардом Ботініком, дуже невтішний. Він виявив щонайменше два симптоми залежності від Мережі: 1. Майже 70% опитаних засвідчили, що проводять у Мережі набагато більше часу, ніж планували; 2. Понад 50% користувачів Мережі продовжують «бродити» інтернетівськими теренами після того, як знайдуть усю потрібну інформацію.

Хоча науковці не дійшли поки що спільної думки, медики не гають часу і створюють для «схиблених» на Інтернеті реабілітаційні центри.

А тепер поговоримо трохи про вас. Як підкреслюють психологи, користувач Інтернету часто не може визначити, наскільки сильна його залежність від неосяжних мережних просторів.

От вам невеликий тест — оцініть свій стан самі:

1. Перш ніж ввійти в Інтернет ви продумуєте, яку інформацію потрібно отримати, і визначаєте для себе, скільки саме часу проведете в Мережі.

2. Ви дотримуєтесь своїх установок і закінчуєте зв’язок з Інтернетом, щойно виконаєте поставлене перед собою завдання.

3. Ви помічаєте, що вам хочеться побути в Інтернеті якомога довше, і цікавитеся, чому.

4. Припустимо, щоб отримати інформацію, вам необов’язково відвідувати Інтернет, але дуже хочеться. Ви здатні особисто проконтролювати таку ситуацію.

5. Ви дозволяєте собі відвідання Мережі як особливу нагороду за виконання неприємної або обтяжливої справи.

Ви відповіли «ні» на перші четверо запитань і «так» на останнє? Тоді ваш діагноз — психологічна залежність від Мережі! Можливо, вам потрібен психолог?!

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво