Київрада «здала» Жуків острів під забудову - Соціум - dt.ua

Київрада «здала» Жуків острів під забудову

28 жовтня, 2011, 08:18 Роздрукувати

Київрада відхилила протест заступника прокурора м. Києва від 23 лютого 2011 року на рішення Київради, який вимагав скасувати передачу земельних ділянок загальною площею 15,7 га обслуговуючому житлово-будівельному кооперативу забудовників приватних житлових будинків «Совські ставки» для будівництва житла і облаштування транспортної інфраструктури на вулиці Лютневій, 58-А, 58-В у Голосіївському районі столиці (Жуків острів).

Відповідний проект рішення був розглянутий Київрадою сьогодні. За підтримку протесту прокуратури проголосував лише 51 депутат із 101, зареєстрованого у залі.

У рішенні про передачу вказаних земельних ділянок житловому кооперативу вносилися зміни до Генплану Києва та проекту планування його приміської зони, а саме: було змінене функціональне призначення території, про яку йдеться у рішенні – її віднесли до зони малоповерхової житлової забудови. При цьому земельна ділянка площею 3,38 га була виключена з переліку територій лісів та лісопарків.

У протесті прокуратури зазначалося, що нове житлове будівництво на вказаній території, яка належить до зони ландшафту, що охороняється (лист Головного управління охорони культурної спадщини №603), не допускається. Крім того, відведена земельна ділянка частково перебуває у прибережній захисній смузі річки Дніпро та її затоки, де також обмежена діяльність, пов’язана зі зміною ландшафту, зокрема, будівництво будь-яких споруд окрім гідротехнічних. Також не були виконані вимоги, вказані у висновках органів архітектури та земельних ресурсів, унаслідок чого позитивні висновки втрачають свою чинність, а проект відведення земельної ділянки вважається непогодженим відповідними службами.

Прокуратура також заявляла, що в документі про відведення землі відсутній перелік членів кооперативу, що необхідно згідно із чинним законодавством, а також відсутні докази того, що члени кооперативу потребують поліпшення житлових умов.

Було також встановлено, що в рішенні Київради здійснено посилання не на чинне рішення господарського суду, що стосується орендарів вказаної ділянки, а також на згоду неналежного землекористувача.

Як відомо Київрада з 2007 року до липня 2010-го безкоштовно передала різним юридичним особам у власність 364 га рекреаційних земель заповідника Жуків острів.

Як повідомляло ZN.UA, київська прокуратура почала перевірку в зв'язку з публікацією в «Дзеркалі тижня. Україна» 19 березня 2011 фактів і схем діяльності команди мера столиці Леоніда Черновецького. У статті «Дорога моя столиця ... Як грабували Київ. Основні схеми» подаються результати моніторингу групи експертів, яка працювала в Київській міській державній адміністрації (КМДА). Група вивчала «успіхи» Л. Черновецького та його «молодої команди» за період 2007-2010 років. У полі зору були - земля, об'єкти комунальної власності, а також інвестиційні проекти. Копії документів потрапили в розпорядження редакції.

За матеріалами: УНІАН /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >