Карма імені - Соціум - dt.ua

Карма імені

16 вересня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №36, 16 вересня-23 вересня

Кажуть, що прізвище та ім’я накладають на людину певні обов’язки. Для жінки логічна зміна прізвища під час одруження...

Кажуть, що прізвище та ім’я накладають на людину певні обов’язки. Для жінки логічна зміна прізвища під час одруження. Це часточка карми коханого. Цим дружина доводить своє прагнення бути єдиним цілим із чоловіком. Але сьогодні дедалі частіше з проханням змінити прізвище, а іноді й ім’я до РАГСу звертаються чоловіки.

Як запевняють працівники РАГСу, є чимало бажаючих змінити ім’я та прізвище на честь свого кумира. Ситуацію коментує астролог Алла Щербицька:

— Такі ігри небезпечні, адже на людині лежить певний тягар — обов’язок відпрацювати карму імені, даного при народженні. Коли не відпрацював одне, а береш інше, з новою кармою, то інколи це може закінчитися трагічно. Та є й інші приклади: невдахи, змінивши ім’я, ставали більш впевненими і самореалізовувалися.

Астролог радить батькам, вибираючи ім’я новонародженому, «прив’язуватися» до свята (дня ангела), що буде у найближчі дні. Адже мудрість предків перевірена часом. Називаючи дитину на честь когось із рідних, батьки ніби підштовхують повторити долю, помилки цієї людини, відпрацювати її гріхи. Імена героїв модних кінофільмів, поп-зірок чи на честь суспільно-політичних подій частіше не допомагають у житті, а навпаки — шкодять. Без коментарів: Кім, Ревміра, Сталіна, Даздраперма, Ізаура, Роза...

На початку шістдесятих киянин — палкий шанувальник Елвіса Преслі, назвав свого сина Елвісом. Органи реєстрації довго не хотіли записувати дитину з дивним для «совка» іменем, проте батько наполіг: хлопчик став Елвісом. Минав час. Елвіса дражнили у дитсадку, в школі... Врешті-решт він не витримав і змінив ім’я на Володимир. Тепер він задоволений, впевнений, з гордістю відрекомендовується при знайомстві, і ніхто іронічно не всміхається йому у відповідь. Можливо, Володимир — для декого звучить банально, проте це ім’я додає впевненості колишньому Елвісу.

Петро Волинець — ріс без батька, мав прізвище і по батькові майже чужої людини. Коли мати вийшла заміж вдруге — хлопець зробив свідомий вибір: змінив ім’я, по батькові та прізвище на вітчимові. Каже, що анітрохи не жалкує, щоправда, з деякими друзями довелося «заново» знайомитися.

Ірина звернулася до подруги з проханням знайти недороге житло у столиці. Та допомогла поселитися їй у санаторії-профілакторії для студентів. Щоправда, під вигаданими ім’ям та прізвищем. Дівчина місяць називала себе Катериною, познайомилася з багатьма студентами, іноді й сама забувала, що вона — Ірина. Настільки захопилася новим життям, що згодом офіційно змінила документи. Тепер вона — Катерина.

Минуло чотири роки. Давні знайомі звикли, що Ірина стала Катею, а сама дівчина каже, що їй легше живеться. Вона зробила кар’єру менеджера. Запевняє, що попереднє ім’я зобов’язувало її бути стриманою і сором’язливою, такою, якою виховували батьки, а нове — навчило виборювати місце під сонцем, менше страждати через помилки і досягати поставленої мети.

Оксана Зуб довго страждала від того, що її дражнили у школі, тому з нетерпінням чекала дня отримання паспорта. Змінила прізвище на Зубченко. Запевняє, що це був найщасливіший день у її житті. Відчуття приниження зникло разом із прізвищем Зуб.

Соколенко Наталка має таке прізвище віднедавна. Ще школяркою вона мріяла про гарне прізвище — Соколенко. Навіть інколи відрекомендовувалася так. Згодом, під час навчання в інституті, на вечірці зустріла хлопця. Вони довго зустрічалися, дійшло до заручин. І диво: виявляється, її обранець — Соколенко. Очевидно, ця пара справді від Бога. Дитячу мрію Наталки здійснив коханий чоловік.

Буває й по-іншому. Ігор з дитинства був дуже сором’язливим, найбільша проблема для нього — знайомство з дівчатами. Причина — прізвище: ну яка дівчина, думав він, погодиться вийти заміж за хлопця із прізвищем Пацюк? Усе ж з Оксаною при знайомстві чомусь особливо не комплексував, правда, про прізвище у розмовах вони й не згадували. Тільки оформляючи шлюб, дізнався, що в коханої прізвище — Криса. Однак ніхто з них більше не нарікає на долю.

Максим Рот також утримався від зміни прізвища на милозвучніше, терпів кепкування у школі, в технікумі. Він вважає, що треба вирізнятися серед інших і прізвищем також. Щоправда, майбутня дружина категорично відмовилася змінювати своє прізвище Локатан на Рот. Хоча запевняє, що кохає Рота.

Олег Вечеров до закінчення школи мав прізвище свого батька, а коли настав час отримувати паспорт, обрав бабусине. Мотивує це тим, що з нею він ближчий духовно.

— Уже багато років я Вечеров і жодного дня не жалкував із цього приводу. У мене залишилося ім’я, яке дали батьки, по батькові. Вважаю, що не можна відриватися від свого коріння. Якщо змінювати, то лише на варіанти з кровних родичів, натхненників, близьких по духу людей. Людина не повинна відриватися від свого коріння, ми нероздільні зі своїм родом. Але декому може бути ближчою материнська лінія.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 21 вересня-27 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво