Кабмін вдвічі зменшив перелік платних послуг РАЦСів - Соціум - dt.ua

Кабмін вдвічі зменшив перелік платних послуг РАЦСів

5 жовтня, 2011, 14:25 Роздрукувати

Кабінет міністрів виключив з переліку платних послуг, що можуть надаватися відділами державної реєстрації актів цивільного стану (РАЦС), майже половину позицій.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

Зміни до відповідної постанови, що були внесені на розгляд уряду Міністерством юстиції, ухвалено сьогодні, 5 жовтня, під час засідання Кабміну.

Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, уряд погодився виключити 6 з 15 пунктів, що містилися в Переліку платних послуг (був затверджений постановою Кабміну 22 грудня 2010 року).

Так, з постанови виключено пункти, згідно з якими на платній основі надавалися такі послуги як:
- прийом заяв про державну реєстрацію актів цивільного стану, про внесення змін до актових записів цивільного стану, поновлення та анулювання актових записів цивільного стану за межами відділу державної реєстрації актів цивільного стану;
- ксерокопіювання, ламінування документів, які видаються органами державної реєстрації актів цивільного стану;
- виконання запитів органів державної реєстрації актів цивільного стану в день їх надходження;
- розгляд заяв про внесення змін до актових записів цивільного стану, поновлення та анулювання актових записів цивільного стану, зміну імені відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем подання заяви у стор менший, ніж встановлений законодавством;
- розгляд та виконання справ (повідомлень) про внесення змін до актових записів цивільного стану, поновлення та анулювання актових записів цивільного стану в строк менший, ніж встановлений законодавством;
- перевірка достовірності документів про державну реєстрацію актів цивільного стану для подальшого використання в іноземних державах.

Міністр нагадав, що функції з державної реєстрації актів цивільного стану здійснюються безоплатно або, у випадках, визначених законодавством, за умови сплати державного мита.

Додаткові послуги, які пропонуються відділами державної реєстрації актів цивільного стану, громадяни отримують виключно за власним бажанням.

Наприклад, РАЦСи стягують плату за організацію та проведення індивідуальних обрядів державної реєстрації шлюбу та народження (зокрема, обрядів ювілеїв весілля, обрядів заручин) з використанням різноманітних елементів урочистості. Передбачено плату за надання окремих видів кур’єрських послуг, за здійснення правової допомоги з одночасним складанням заяв (анкет, прохань) у вирішенні питання тощо.

Постанова приймалася з метою впорядкування надання платних послуг відділами державної реєстрації актів цивільного стану та формуванню єдиного для всієї системи переліку платних послуг. Відсутність переліку платних послуг створювала передумови для корупційних проявів, оскільки прохання громадянина отримати необхідну послугу давало привід для матеріального заохочення працівників органів РАЦС.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №42, 9 листопада-15 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >