ІЗ ФРАНЦУЗОМ — «ПО-КУТУЗОВСЬКИ»…

Другий рік поспіль, вже без Лобановського, київське «Динамо» досягає основної сітки групового турніру Ліги чемпіонів...

Другий рік поспіль, вже без Лобановського, київське «Динамо» досягає основної сітки групового турніру Ліги чемпіонів. Це, безумовно, радує і певною мірою підтверджує слова керівництва клубу про те, що його улюблене дітище, як стверджує все те ж керівництво, перебуває на вірному шляху. Щоправда, кінцевий пункт цього шляху поки оприлюднений не був. Але, здається, програма-мінімум — вихід із групового турніру в наступну фазу змагань.

Якщо під таким кутом спробувати проаналізувати поєдинок «Динамо» із лондонським «Арсеналом», то так і хочеться сказати: «Шлях наш — у мороку». Ні, я жодною мірою не бажаю поставити під сумнів, одягнувшись у тогу песиміста, і якось затьмарити важку перемогу киян над лідером англійської прем’єр-ліги: до перерви господарі трималися впевнено. Вже в чому, а в бойовитості, граничній самовіддачі й інших морально-вольових якостях, модно іменованих нині словом «мотивація», їм не відмовиш. З майстерністю, щоправда, є проблеми. І суперників киян у міжнародних матчах, на превеликий жаль, не так часто вилучають із поля, як у внутрішньому чемпіонаті.

Важко уявити собі сьогоднішнє «Динамо» без його головного «мислителя» — Валентина Белькевича. Його тонкі, розумні маневри та передачі, що іскряться ігровою зрілістю, є, безсумнівно, головною зброєю біло-блакитних. Якщо говорити мовою мистецтва, то Валентин — єдиний у київській дружині творець. Інші, нехай дарують мені за порівняння, у кращому разі — мускулисті орачі. Як показав поєдинок, фізичні сили все ж убувають порівняно швидше, аніж техніко-тактичний потенціал: у другому таймі, програючи 0:2, «каноніри», немов багатотонним пресом, притиснули господарів до власних воріт. Гостям не вдалося зрівняти рахунок лише через як героїчну, так і майстерну гру Шовковського, проте, більшою мірою, через неточні удари арсенальців. Останні двадцять хвилин, як кажуть боксери, «Динамо» «попливли» на очах 82-тисячної аудиторії. Після того, як на 80-й хвилині невтомний Анрі відіграв один м’яч, у чаші «Олімпійського», здавалося, визріло загальне бажання — швидше б австрієць Плаутц підбив підсумок протистоянню українців та англійців.

Мудрий наставник «канонірів» Арсен Венгер перед вильотом у Київ зауважив, що найважливішим відрізком у грядущому поєдинку будуть його перші 30 хвилин. Усього лише 72 години було відпущено його вихованцям для повного відновлення сил після виснажливого матчу внутрішнього чемпіонату із земляками з «Челсі». Киянам у цьому плані було легше, оскільки перед лігівським матчем вони, не особливо напружуючись, провели два м’ячі у ворота маріупольського «Іллічівця». Венгер пішов на екстрений захід, щоб зберегти сили втомлених «канонірів»: відмовився від наданої господарями проби поля, передбаченої регламентом УЄФА. Тож лондонцям у буквальному сенсі довелося прямо з повітряного корабля вирушити на футбольний бал.

Французький тренер не помилився: кияни з перших хвилин змусили гостей ледь не з піною на устах гасати по всьому полю. Розуміючи сакраментальну істину, що в складі «Динамо» немає гравців калібру Піреса, Анрі, Вільтора, Вієра, Люнгберга, наставник динамівців Олексій Михайличенко вирішив «по-кутузовськи» спочатку вимотати суперника, а потім завдати йому вирішального удару. Такий задум спрацював. Щоправда, не стільки завдяки діям господарів, як «його величності випадку»: на 27-й хвилині Леко з-за меж штрафного майданчика «Арсеналу» завдавав удару. М’яч, двічі зрикошетивши, ліг прямо на підйом Шацьких — 1:0.

Хто знає, за яким сценарієм пройшов би весь поєдинок, якби на 64-й хвилині не опинився не на своєму місці — за межами власного штрафного майданчика — голкіпер гостей Леманн. Нерозторопність німця призвела до другого м’яча в ворота «Арсеналу» — Белькевич показав, хто в хаті хазяїн. Так, завдяки прихильності фортуни, про яку після матчу в унісон говорили Михайличенко і Венгер, господарям вдалося переграти грізний «Арсенал». Втім, кажуть, що удача прихильна до сильних, тож 5 листопада в поєдинку четвертого туру в Лондоні ми зможемо переконатися в слушності такого висловлювання.