«Імпортні» діти адаптуються краще від «вітчизняних»

Поділитися
Журнал Американської медичної асоціації опублікував результати дослідження щодо процесу міжнар...

Журнал Американської медичної асоціації опублікував результати дослідження щодо процесу міжнародного усиновлення, який спростовує усталений стереотип про проблеми адаптації у нових сім’ях дітей, привезених з-за кордону.

Голландські вчені Феммі Джаффер і Марінус ван Ейзендорн із Лейденського університету стверджують, що проведене ними дослідження засвідчило: більшість дітей, котрі знайшли нові родини за кордоном, «використовують новий шанс, наданий їм».

Примітно, що проблеми психічного здоров’я зустрічаються набагато частіше в дітей, усиновлених на батьківщині, — удвічі частіше, ніж у «імпортних» дітей, і вчетверо частіше, ніж у «домашніх».

Аналіз даних за останні 50 років показав: «імпортні» діти поводяться неспокійно або агресивно в нових родинах не набагато частіше, ніж звичайні «домашні» діти (на 10—20%) — на відміну від дітей, усиновлених на своїй батьківщині (ця категорія виявляється найпроблемнішою — за тими самими параметрами, на 36—50%, ніж діти з-за кордону).

На сьогодні в процесі міжнародного усиновлення нові сім’ї приймають понад 40000 дітей на рік. Цей процес охоплює понад 100 країн світу.

Група дослідників із Лейденського університету провела анкетування 137 родин, у котрих живуть прийомні діти, привезені з-за кордону. Вчені розмовляли із найрізноманітнішими сім’ями в Сполучених Штатах, Канаді, Європі, Австралії, Новій Зеландії й Ізраїлі. Крім того, вони проаналізували дані за 1950—2005 роки, набуті під час спостережень за більш як 30000 прийомних дітей та 100000 «домашніх».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі