ХРЕЩАТИК У ПОЛОНі БАСКЕТБОЛУ

Минула субота та неділя стали яскравим святом для сотень киян, які захоплюються баскетболом. «Адідас-Стрітбол-Челенджер-2000» — так називався цього разу традиційний для столиці турнір зі стрітболу...

Минула субота та неділя стали яскравим святом для сотень киян, які захоплюються баскетболом. «Адідас-Стрітбол-Челенджер-2000» — так називався цього разу традиційний для столиці турнір зі стрітболу. Ареною боротьби стала центральна вулиця міста.

Правила різновиду баскетболу — стрітболу досить прості. Гра відбувається тільки біля одного щита, три гравці однієї команди борються з трьома суперниками (можливі заміни в процесі зустрічі з обох сторін, що змагаються).

Стартувало 517 команд у 11 категоріях. Переможців забезпечували призами всесвітньо відомі фірми «Адідас» і «Жилетт».

Нев’янучою майстерністю вразили аси 80-х років Олександр Волков, Андрій Подковиров, Віталій Хоменко, Андрій Шаптала, які обіграли у показово-виставочному (але істинно спортивному!) поєдинку молодих чемпіонів України-2000 із БК «Київ» — Григорія Хижняка, Романа Дорошенка, Олександра Низькошапку, Юрія Шаповалова.

А в старшій жіночій віковій групі не було рівних чемпіонці світу Євгенії Кочергіній-Орел, олімпійській чемпіонці Марині Ткаченко, чемпіонці Європи Олені Мамієвій. Свої призи завоювали й юні умільці стрітболу, що боролися в дитячо-юнацьких категоріях.

А незадовго до цього в Житомирі завершився чемпіонат із справжнісінького баскетболу для команд дівчат 1986 року народження (і молодших), проведений під прапором молодіжного спортивного відомства «Гарт». На жаль, навряд чи зустрічі на землі Житомирщини стали для дівчаток святом. У злиденного «Гарту» не знайшлося можливості (а може, бажання?) вручити кращим командам хоча б якісь сувеніри. Підсолодив гіркоту від похмурої атмосфери турніру в Житомирі головний суддя чемпіонату Георгій Демб, що купив чемпіонкам-киянкам коробку цукерок...

Услід за юними баскетболістками столиці розташувалися команди Бердичева, Дніпропетровська, Миколаєва, Мелітополя, Одеси, Івано- Франківська, Чернівців.