Хіміки запрошують на курорт!

Поділитися
Восени й напередодні зими про приморські міста у нас говорять здебільшого в плані підсумків курортного сезону...

Восени й напередодні зими про приморські міста у нас говорять здебільшого в плані підсумків курортного сезону. Адже настає пора зимового відпочинку в Карпатських горах. Проте курорт Южне не заслуговує списання до наступного літа.

…Варто від’їхати всього кілька кілометрів від Одеси, як опиняєшся в унікальному містечку. Відчуття — ніби десь далеко в центрі Європи, наприклад у німецькому Корнталі. Чистота на вулицях вражає.

Жителі міста, переважно працівники Одеського припортового заводу, на заробітки (до слова, тільки за минулий рік середня зарплата співробітників заводу становила 2305 грн.) і побутові умови не скаржаться. Взимку вони не бідують, як жителі багатьох курортних населених пунктів, тому гостей-курортників зустрічають не як годувальників, а як довгожданих гостей!

Розмірений ритм міста, що вміє і працювати і відпочивати, вабить туриста насолодитися красою Чорноморської затоки, свіжістю морського повітря, зануритися в атмосферу фестивалів і молодіжних акцій. Місто молоде, тому тут живе чимало молоді. І гості почуваються бадьорішими і молодшими.

Не дивно, якщо невдовзі Южне стане головним фестивальним майданчиком країни. На сцені чудового міського Палацу культури побували практично всі зірки української і російської естради, а любителі спорту могли спостерігати баскетбольні баталії світового класу в унікальному Палаці спорту. Швидкими темпами будується величезний розважальний центр, є плани щодо розміщення сучасного яхт-клубу й організації акваторії для вітрильних регат.

Южне розвивається як особлива рекреаційна зона, де давно працюють за найкращими світовими стандартами. Саме тому тут проходять фестивалі й акції під егідою ООН. Разом із
ЮНІСЕФ і Міжнародним фондом Лілії Подкопаєвої «Здоров’я поколінь» Одеський припортовий завод і адміністрація міста Южного провели фестиваль «Південні дні» під девізом
«Об’єднуймося заради дітей!». Акцію підтримали знамениті спортсмени й артисти: Андрій Шевченко, Олександр Пономарьов, Таїсія Повалій, Вадим Писарєв, керівник театру «Ризома» Анатолій Залевський, триразовий олімпійський чемпіон з греко-римської боротьби Олександр Карелін, чотириразовий олімпійський чемпіон із спортивної гімнастики Олексій Нємов, володар титулу «Найсильніша людина Росії» Володимир Турчинський, дев’ятиразова олімпійська чемпіонка із спортивної гімнастики Лариса Латиніна, чемпіон світу Олег Лісогор, чотириразова олімпійська чемпіонка Яна Клочкова, абсолютна олімпійська чемпіонка Катерина Серебрянська, олімпійський чемпіон Михайло Маміашвілі, олімпійський чемпіон з вільної боротьби Ельбрус Тедєєв, олімпійський чемпіон зі спортивної гімнастики Валерій Гончаров та ін.

До Южного приїхали переможниця конкурсу «Міс Україна-2006» Ольга Шилованова, Тіна Кароль і Ані Лорак, дует «Алібі», Андрій Кравчук і Ірина Білик, переможець Книги рекордів Гіннесса силач Дмитро Халаджі, популярні групи «Табула Раса», «Джанго», «Друга Ріка», «Птах», «Город Света», «Дядя Вася»... На головному майданчику міста було влаштоване справжнє свято для дітей і дорослих з атракціонами, подарунками і концертом.

Обличчя міста визначають не лише фінанси. Без професіоналізму і творчості не з’явився б такий красень — Палац спорту м.Южного, який привернув увагу глави держави. Наприкінці червня державні премії за архітектуру фізкультурно-оздоровчого комплексу Одеського припортового заводу в Южному були вручені керівнику авторського колективу Юрію Серьогіну, архітекторам Анатолію Дощенку, Анатолію Гудименку й Анатолію Юну, інженеру-будівельнику Ігорю Лебедичу і директору ВАТ «Одеський припортовий завод» Валерію Горбатку.

І старалися вони недаремно. Молодіжна команда ОПЗ «Хімік» стала чемпіоном Європи з баскетболу, а команда ОПЗ з волейболу в липні виграла в Одесі Кубок пам’яті майстра спорту міжнародного класу Анатолія Закржевського.

Двері комплексу відкриті не лише для заводчан. Кожен приїжджий може відвідати фітнес-центр, чудовий сучасний лазневий комплекс із басейном і сауною, пройти лікувально-профілактичні процедури. А готель «Еллада», який розташувався поруч із Палацом спорту, завжди готовий прийняти гостей на найвищому рівні. Тут вишукані навіть найпростіші номери. І влітку, і взимку завжди тепло і затишно. І уїк-енд буде приємним.

…Чи можна повірити в те, що існують заводи, де дбають не лише про екологічно чисте виробництво, а й про працівників так, наче вони перебувають не на роботі, а на курорті? А от на хімічному підприємстві — Одеському припортовому заводі — працює близько чотирьох тисяч осіб, і на умови праці тут зовсім не скаржаться. Адже піклуються не тільки про комфорт на роботі. ОПЗ будує житло, забезпечує безкоштовне лікування не лише працюючим, а й пенсіонерам. У лікувально-оздоровчому центрі (ЛОЦ), розташованому на території заводу, працюють тільки висококваліфіковані фахівці, котрі постійно стажуються за рубежем. У ЛОЦ новітня медична техніка найвідоміших японських, німецьких і американських фірм.

Палац культури — втілення дитячої мрії. Тут діти займаються танцями, вчаться грати на різних інструментах і просто веселяться. Зал для виступів уміщає дев’ятсот людей, сцена обладнана найсучаснішою апаратурою, професіональною світлотехнікою. Тут виросло сім творчих колективів, які здобули звання народних.

Одеський припортовий завод — високотехнологічне хімічне підприємство, яке не лише справно сплачує податки в бюджет, не лише забезпечує всі умови для своїх співробітників, але й створює матеріальну базу для курортного відпочинку в місті Южному. Підприємство відоме як в Україні, так і в Європі. Гармонічний конгломерат припортового заводу, міста та прекрасні люди сформували чудесний оазис для роботи, життя і відпочинку.

Сьогодні 100% акцій заводу належать Фонду держмайна України. Навколо підприємства колами ходять бажаючі одержати його у власність. Що буде з заводом у стратегічному майбутньому? На стабільну роботу заводу негативно впливають газові війни. Як домовитися з газовиками?

Від мудрих рішень ФД залежить доля людей і регіону, збереження досягнутого менеджерами заводу, його трудівниками. Важливо, щоб ніякі чиновницькі і приватизаційні ігри не зруйнували створеного, не перетворили квітучий регіон, який активно розвивається, на купу хімічних руїн і руїни людських доль. А в нас таке буває! Проте усе ж таки віриться у здоровий глузд і в те, що курорт розвиватиметься.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі