ГОСПОДАРКИ МіДНИХ ГіР

Поділитися
Ми живемо у світі умовностей, і, за неписаними правилами цього світу, заведено вважати: обов’язок чоловіків — заробляти гроші, право жінок — їх витрачати!..

Ми живемо у світі умовностей, і, за неписаними правилами цього світу, заведено вважати: обов’язок чоловіків — заробляти гроші, право жінок — їх витрачати!

Навіть притча така існує, що жінка здатна зробити чоловіка мільйонером тільки в одному випадку — якщо до цього він був мільярдером. Але в реальному житті, як відомо, із будь-яких правил бувають винятки.

То хто ж вони, ці супербагаті жінки, перед якими знімають капелюхи королі й президенти? Першою значиться Її величність королева Великобританії Єлизавета II. За даними різних джерел, її статок налічує від 8 до 12 мільярдів доларів.

Почнемо рахувати із королівської зарплати — у Великобританії вона називається «Цивільний лист» і в королеви становить від 12 до 20 мільйонів доларів у рік. Крім того, у неї, як і в кожної жінки, є ще родинні й світські прикраси та коштовності. Серед перших усесвітньо відомий діамант «Кох-і-нор» («Гора світла») вагою 108 каратів, подарований предкам королеви магараджою Лахора. Нині цей унікальний камінь, разом із «сапфіром Стюартів» і рубіном «Чорний принц», прикрашає одну з корон сімейства Віндзорів. Гордістю колекції коштовностей також по праву є унікальний смарагдовий ансамбль, привезений із Росії. Свого часу його викупила у родичів російського царя Миколи II бабуся теперішньої королеви, дружина англійського монарха Георга V — королева Мері. У цьому ж ряду і чотири крашанки роботи Фаберже, ринкова вартість яких — чотири мільйони доларів за кожну, колекційна ж ціна ще вища.

Із світських прикрас насамперед варто згадати королівський скіпетр і церемоніальну корону. Вони коштують стільки, що зберігаються не у звичайних сейфах, а в броньованому таємному підземеллі Тауера. Володіє Єлизавета II і унікальною колекцією поштових марок.

У картинній галереї королеви полотен більше, ніж у знаменитому паризькому Луврі. Тільки робіт геніального Леонардо да Вінчі тут близько 800. Усього в колекції близько 10 000 картин і 30 000 малюнків найвідоміших майстрів минулого, серед яких шедеври Мікеланджело, Рембрандта, Рубенса, Тиціана, Ван Дейка, Рафаеля та інших.

Володіє королева Великобританії також 109 тисячами гектарів тільки сільськогосподарських угідь у різноманітних куточках країни, 20 тисячами гектарів спадкового Ланкастерського герцогства і трьома розкішними замками, а також кварталом прибуткових будинків у найпрестижнішому районі Лондона, що називається «Регент Стріт».

При цьому сама королева веде досить скромний спосіб життя. Під час другої світової війни вона (тоді ще не королева, а тільки принцеса) брала участь у роботі громадської організації, схожої на нашу цивільну оборону. Єлизавета скінчила курси водіїв, водила вантажівку, перевозячи вантажі, і навіть сама її ремонтувала. У фотоархівах зберігся знімок, на якому королева зображена з гайковим ключем і промасленим віхтем за ремонтом двигуна. Та й тепер, у дуже солідному віці, королева відпускає на вихідні дні більшість слуг і увечері сама обходить кімнати палацу, зсуваючи штори і гасячи світло.

Трохи поступається їй фінансами королева Голландії Беатрис. І якщо фінансовими справами Єлизавети II клопочуться спеціалісти, то королева Беатрис особисто примножує свої капітали. Вона безпосередньо керує солідними пакетами акцій у таких відомих на весь світ фірмах як «Шелл», «Де Бірс», «Дженерал електрик», а також у деяких інших, менших за масштабами компаніях. При цьому королева Голландії дуже демократична, користується повагою і любов’ю своїх підданих й іноді дозволяє собі проїхатися вулицями столиці на... велосипеді. Охорона, щоправда, супроводжує її в машинах.

Але якщо долі цих найбагатших жінок світу досить традиційні і навіть звичайні для вінценосців, то історії інших мільярдерок багато в чому нагадують пригоди Попелюшки, що випадково потрапила на бал. Деякі з них уже на тому світі, та їхні ділові імперії живуть і процвітають, приносять казкові прибутки спадкоємцям.

На таку роль з п’ятьма мільярдами доларів реально претендує парфумерно- косметологічна імперія Эсте Лаудер. Ця пані народилася в Америці на початку XX сторіччя в бідній сім’ї емігрантів із Чехії. Працювала в косметологічних салонах, придивлялася, пробувала, вивчала психологію жіночих симпатій і так — цеглинка за цеглинкою — збудувала монументальну вежу свого успіху.

Далі, із загальним капіталом у 2,5 мільярда доларів, йдуть не одна, а дві жінки — сестри Эстер і Алісія Копловиц. Їхній батько ще на початку 30-х років XX сторіччя емігрував із Польщі до Іспанії. Муляр за професією, він декілька десятиліть будував піраміду своєї фінансової могутності в будівельному бізнесі, а потім передав свої справи дочкам. Вони примножили батьків капітал і добре адаптувалися в середовищі «акул капіталізму».

Доля іншої мільярдерки — Шанталь Грюндиг іще краще повторює історію бідної Попелюшки. 20-річна дівчина з французької провінції Ельзас Шанталь Руперт, яку важко назвати навіть симпатичною, випадково потрапляє гувернанткою до багатої німецької сім’ї. І не до кого-небудь, а до самого Макса Грюндига — 60-річного власника гігантського концерну електронних приладів. Вона працювала в сім’ї кілька років, доки хазяїн не звернув на неї увагу. Потім минули іще роки, виникла взаємна симпатія, і в 1979 році Шанталь народжує від майже 70-річного Макса крихітку Марі- Олександру. Після цього Грюндиг розлучається з дружиною, залишає трьох своїх дітей і бере шлюб із Шанталь. Нова жінка стає вірною помічницею старого магната. І після його смерті в 1989 році Шанталь Грюндиг залишається власницею величезного капіталу і знаходить у собі сили й талант його зберегти. Так бідна француженка стала сьогодні найбагатшою жінкою Німеччини.

Слід уточнити, що донедавна фінансовий стан фрау Шанталь Грюндиг трохи поступався багатству іншої німецької жінки — Іоанни Квандт, що довгі роки була особистим секретарем президента автомобільного концерну «БМВ». Потім вона вийшла за нього заміж і в результаті успадкувала величезну суму грошей. Але гроші, якщо не заробляти їх знову і знову, мають властивість «випаровуватися».

Тим часом у Франції є своя мільярдерка — мадам Лільян Баттенкур. Фактично, саме їй належить одна з найвідоміших у світі фірм з виробництва косметики «Л’Ореаль» і величезний харчовий концерн «Нестле». Рекламу продукції цих фірм ми бачимо по телевізору багато разів на день. Таким чином, тільки на рекламу мадам Баттенкур витрачає близько 100 мільйонів доларів на рік. Але сама постійно запевняє журналістів, що вона, насамперед, дружина коханого чоловіка Андре Баттенкура — члена Французької академії наук, а лише поспіль — підприємець.

На зміну їм квапиться потенційно ще багатша дівчина. Сама вона до накопичення фантастичного багатства не причетна, проте стане його повноправною власницею 28 січня 2003 року, коли їй виповниться 18 років. Це Афіна Тьєррі- Онассіс. Понад 15 років її спадщина щороку збільшується на декілька сотень мільйонів доларів. Крім цього, Афіна нероздільно володіє цілим островом Скорпіос, де похований її легендарний дід — Арістотель Онассіс. У її повному розпорядженні чудова вілла на острові Івіса, замок на ріці Луарі, будинок у центрі Парижа (загальною площею понад 2000 квадратних метрів) і величезний палац на Женевському озері. Очікує повноліття Афіни нафтоналивний флот танкерів, що плавають під прапорами різних країн, і перлина кораблебудування — п’ятипалубна яхта «Кристина».

Зрозуміло, що за юною власницею незліченних багатств невідчепно «полюють» аферисти і злочинці різних відтінків — від банальних претендентів у чоловіки до усіляких віщунів, шахраїв і бандитів. Тому Афіну постійно охороняє невеличка приватна «армія» фахових детективів, за що опікуни дівчинки платять декілька мільйонів доларів щомісяця.

А як щодо фантастичних статків Ротшильда, Рокфеллера, Форда й інших супермільярдерів, запитаєте ви, невже серед їхніх спадкоємців немає мільярдерів, зокрема мільярдерок?

Уявіть собі, що саме мільярдерок справді немає! Річ у тім, що цих спадкоємців так багато, що особисті капітали, принаймні жінок із цих родин, до мільярдів ніяк не дотягують...

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі