Форуми і кворуми, або Як київську молодь підрахували за 12 тисяч

Поділитися
«Форум молоді міста Києва», скликаний 17 червня на бажання шести найвпливовіших молодіжних організацій та згідно з розпорядженням Київської міської державної адміністрації, завершився гучним скандалом...

«Форум молоді міста Києва», скликаний 17 червня на бажання шести найвпливовіших молодіжних організацій та згідно з розпорядженням Київської міської державної адміністрації, завершився гучним скандалом. Учасники форуму даремно працювали з ранку до вечора. 12 тисяч гривень, які влада витратила на узгодження державної молодіжної політики з громадськістю, пущено на вітер. Закриваючи форум, начальник Головного управління у справах сім’ї та молоді КМДА Олександр Кулик заявив, що він не визнає резолюції форуму: в залі багато порожніх місць, і тому форум нелегітимний! Ще не оговтались амбіційні хлопці та дівчата від ляпасу, як грянув, затикаючи рота незгодним, перекриваючи вигуки із залу, Державний гімн...

Причиною конфлікту чиновника з молоддю, очевидно, стало «безконтрольне» обговорення на форумі неефективності діючих молодіжних програм КМДА. Скажімо, виділяються десятки тисяч гривень на спортивні програми прибуткових (!) ФК «Арсенал» та ХК «Сокіл», тим часом фінансування проектів некомерційних організацій урізане в кілька разів. Усім набридли нескінченні концерти з участю одних і тих самих гуртів, але КМДА продовжує фінансувати їх, бо то — «підтримка творчої молоді». Правда, новому музичному гуртові, який дійсно потребує підтримки, туди не пробитися...

Про боротьбу з корупцією в системі освіти взагалі можна не згадувати. Це ж вигідно навіть багатьом студентам, які «працевлаштовані» в місті на різних підсобних роботах і не мають часу ретельно навчатися, а відтак — задовольняти «сувору справедливість» викладачів без хабара. Київська влада явно не поспішає пояснювати студентам, що такий стан речей краде у них можливість стати висококласними професіоналами!

Окрема тема — інформаційне забезпечення молодіжного життя. Основний напрям роботи КМДА тут просто геніальний — весь «інформаційний» бюджет (270 тис. грн. на рік) отримує сумновідома низькими рейтингами та офіціозністю телепередача «Молодіжна Телевізійна Служба». Розмістити в ній сюжет про захід, не фінансований КМДА, практично неможливо. Учасники форуму підготували для київської влади пропозиції щодо вирішення цих та інших гострих проблем, але у відповідь отримали лише демонстративне нехтування громадською думкою.

Останнього разу молодіжний форум проводився в Києві 1997 року. Цікаво, що, згідно з комплексною програмою КМДА «Молодь міста Києва на 2001—2005 роки», він мав проходити щороку. З цього можна судити про те, як київська влада виконує свої молодіжні програми. «Ми вже вирішили проводити форум власними силами, без допомоги київської держадміністрації, коли нарешті вони виділили гроші на оренду залу в Будинку культури Київського політехнічного університету» — розповіла Марія Богуслав, член оргкомітету форуму. Наступний раз форум вирішив зібратися у вересні нинішнього року для розробки пропозицій від громадськості щодо київського бюджету, який ухвалюватиметься цього місяця.

До речі, оргкомітет «Форуму молоді міста Києва» порадував продуманістю і демократичністю всіх процедур. Були запрошені не тільки представники всіх зареєстрованих у місті молодіжних громадських організацій, органів самоврядування та студентських профспілок, творчих спілок та спортивних клубів. 20% учасників форуму набиралися за індивідуальними анкетами, в тому числі через мережу Інтернет. Таким чином, думка активних молодих людей, що не представляють якоїсь зареєстрованої молодіжної організації, теж була врахована. У першій частині форуму кожен учасник через мікрофони в залі міг поставити питання присутнім представникам влади та членам оргкомітету. Між іншим, жоден із запрошених почесних гостей всеукраїнського «калібру» — Томенко, Павленко, Ніколаєнко, Кириленко, Омельченко — не знайшов часу побувати на форумі, хоча заступників і радників наїхало чимало. Коли я запитав, чому в президії форуму сидять люди, яких учасники не обирали, мене (і всіх бажаючих узяти на себе таку відповідальність, хоч побажав скористатися запрошенням тільки я) було запрошено до президії. Пополудні учасники форуму працювали в дев‘яти тематичних секціях, формулюючи пропозиції щодо вирішення актуальних проблем у сферах освіти, працевлаштування і підтримки підприємництва, національно-патріотичного виховання, здорового способу життя та спорту, дозвілля і підтримки творчої молоді, співпраці громадських організацій з органами влади, соціального та правового захисту дітей, молоді та молодих сімей, інформаційного забезпечення молодіжного життя, міжнародних контактів молоді. На завершальному засіданні всі пропозиції були зведені в один документ, який і відмовився визнати від імені київської влади Олександр Кулик. Мовляв, недостатній кворум для прийняття резолюції!

Очевидно, що цей привід шитий білими нитками. Резолюція на молодіжному форумі ухвалювалася загальним консенсусом: були враховані всі висунуті пропозиції, не було висловлено жодного заперечення, в тому числі від представників влади. Лічильної комісії взагалі не було, а думки щодо кількості людей на останньому засіданні кардинально різняться: від 150 до 300 і більше. У кожному разі, форум молоді не є обраним представницьким органом, тому для ухвалення резолюції йому достатньо більшості голосів людей, які, ставлячись до заходу серйозно, взяли участь в усіх засіданнях. Крім того, дехто з відсутніх учасників делегував голос представникам своєї молодіжної організації або друзям.

Заява Кулика стала прикрою несподіванкою навіть для членів оргкомітету, які, на відміну від Олександра Михайловича, вважають легітимною ухвалену резолюцію. Таким чином, скандал на молодіжному форумі ще раз продемонстрував неготовність влади до діалогу з громадянським суспільством.

Коментарі учасників форуму

Олександр Кулик, начальник Головного управління у справах сім’ї та молоді КМДА, депутат Київради:

— Ми виділили 12 тисяч гривень на оренду Будинку культури КПІ, бо в нашому розпорядженні немає свого приміщення. Не думаю, що ці гроші викинуті на вітер. Я роботою форуму задоволений, на жаль, не задоволений результатами. Ми не змогли ухвалити підсумкового документа в тому форматі, який мав бути, — це документ, який проголосований. Ви бачили, що кворум на початку був, а наприкінці — не було. Якщо ми ухвалюємо документ, я повинен підписати його, покласти на стіл міському голові, сказати, що це резолюція форуму. Представники громадських організацій могли визнати резолюцію дійсною, але я як представник влади не можу цього зробити. Резолюція ухвалюється більшістю голосів за наявності кворуму. Ви чули звіт мандатної комісії: на форум було запрошено 900 делегатів, взяло участь на початку роботи 536. Тобто за документ має бути віддано не менше 269 голосів. Ви бачили, що тут більше 150 людей не було (насправді я бачив приблизно три сотні людей. — Авт.). Це, мабуть, свідчить про те, що не було тих людей, які справді переймаються проблемами молоді. Звичайно, ми візьмемо до відома деякі пропозиції. Тільки я хочу ще раз повторити, що ми відкриті до співпраці з молодіжними організаціями, але для цього існує спеціальний орган — Рада з питань молодіжної політики при Київській міській держадміністрації. Я не підтримую пропозицію перетворити саме цей форум у постійно діючий орган, тому що навіть тих 536 чоловік ми ні завтра, ні післязавтра, ні через місяць у такому самому складі не зберемо (ще б пак, коли їх роботою просто зневажили! — Авт.). Сьогодні є Рада, комусь вона не подобається — можна її змінити, назвати по-іншому. Але це має бути не п’ятсот чоловік, а компактна спільнота.

Тетяна Поладько, експерт з питань молодіжної політики представництва ООН в Україні, член оргкомітету форуму:

— Резолюція «Форуму молоді міста Києва» була погоджена на засіданні, складений протокол із цього приводу. Для мене ясно, що резолюція є дійсною. Тому фінал форуму видається дуже дивним. Наскільки мені відомо, людей у залі на момент прийняття резолюції ніхто не рахував.

Дмитро Бондаренко, голова МГО «Київський клуб веселих і найкмітливіших», член оргкомітету форуму:

— Те, що зробив Олександр Кулик, для нього цілком природно. Треба ставитися до цього філософськи. Головне, що молодь міста Києва сказала «так». Ми ж усі дорослі люди і розуміємо, що будь-який форум повинен ухвалити резолюцію. Має бути кінцевий документ, правильно? Резолюція — це не є пряме рішення для виконання, для її ухвалення достатньо, щоб відчувалася загальна підтримка. До того ж у нас не було лічильної комісії, отже, ми не могли голосувати. А на початку форуму кворум був, мандатна комісія це визнала. Всі пропозиції в рамках загального контексту форуму були враховані. Ігнорування пана Кулика — це не позиція влади загалом. Наших пропозицій чекає мер Олександр Омельченко, чекає міністр у справах сім’ї та молоді Юрій Павленко. Цією заявою Олександр Михайлович хоче захистити себе, я готовий зараз відкрити вам карти — він із самого початку був проти форуму. Він розумів, і це було видно сьогодні, що форум порушить багато питань, на які у нього немає відповідей. Тому він хоче зробити все, щоб молодь Києва не об’єдналася. Він висловив це так відверто, що тільки принизив себе в очах громадськості.

Олексій Данилюк, голова МГО «Правове суспільство», член оргкомітету форуму:

— Заява Кулика насправді не має ваги. Ми переконані в тому, що резолюцію громадськість визнає, оскільки вона розроблялася консенсуально, тобто заперечень під час розробки не було.

Руслан Синельников, учасник форуму, представляє громадянську ініціативу «Воля»:

— Це ганьба, це ганьбище! Просто жахливо: втрата цілого робочого дня! На творчу роботу учасників форуму просто не звернули уваги!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі