Феміністкою бути немодно - Соціум - dt.ua

Феміністкою бути немодно

21 січня, 2011, 13:31 Роздрукувати Випуск №2, 21 січня-28 січня

Погляди Кетрін Хакім, грози фемінізму, викликають небувалий інтерес у суспільстві, зазначає The Sunday Times. Хакім, науковий працівник кафедри соціології Лондонської школи економіки, пише книжки з провокативними назвами на кшталт «Мамусю, я хочу стати домогосподаркою», розповідає журналістка Кейт Спайсер.

Погляди Кетрін Хакім, грози фемінізму, викликають небувалий інтерес у суспільстві, зазначає The Sunday Times. Хакім, науковий працівник кафедри соціології Лондонської школи економіки, пише книжки з провокативними назвами на кшталт «Мамусю, я хочу стати домогосподаркою», розповідає журналістка Кейт Спайсер.

Свіжа стаття Хакім «Міфи фемінізму і чарівне зілля» теж спричинила скандал. Автор стверджує, що сучасні жінки, як і їхні прабабусі, прагнуть вийти заміж за чоловіків, які багатші й розумніші за них самих. «Більша частина ідей і теорій, вибудуваних в останні десятиліття на базі рівноправності статей, хибна», — пише Хакім. Справжні устремління та пріоритети більшості чоловіків і жінок не збігаються з думкою феміністок.

Зі свого боку, у феміністському аналітичному центрі Fawcett Society заявили: «Ці твердження лунають у момент, коли секвестр держбюджету підриває права жінок, погрожує відкинути прогрес жіночого руху на ціле покоління назад. Ідеологічний відтінок поглядів Хакім виводить на арену старомодний стереотип, що загрожує прогресу в житті жінок».

Соцопитування, проведене на замовлення видання, почасти підкріплює правоту Хакім: 64% респонденток (незалежно від їхніх політичних поглядів, віку та місця проживання) воліли б вийти заміж за чоловіка, який заробляє більше, ніж вони. Втім, лише 19% хочуть, щоб чоловік був більш освіченим (62% шукають чоловіків, які відповідають їм за рівнем освіти). «Відповідаючи на запитання «Чи сиділи б ви вдома з дітьми, якби у вас не було проблем
із грошима?», 55% жінок відповіли позитивно. 53% погодилися з думкою, що суспільство тисне на матерів, спонукаючи їх повернутися на роботу», — пише газета.

Хакім обстоює теорію, що панування чоловіків у суспільстві неминуче. Вона вважає, що державна політика забезпечення рівноправ’я — «чарівне зілля», що приносить тільки шкоду, оскільки жінки і без того зрівняні у правах із чоловіками.

Деякі експерти не згодні з думкою антифеміністки, що статистика демонструє вільний вибір жінок між кар’єрою і життям домогосподарки. «Для більшості сімей, які намагаються одночасно ростити дітей і працювати, справжнього вибору немає, якщо це не дуже заможні сім’ї», — зауважила Джуд Браун, директор Центру гендерних досліджень Кембриджського університету. Браун закликає забезпечити, наприклад, адекватну оплату відпустки для догляду за дитиною обом батькам, здешевити дитячі садки.

Зі свого боку, Хакім зазначає: «Я просто вказую, що, згідно зі статистикою, більшості жінок подобається доглядати дітей, а більшість чоловіків зовсім не прагне присвятити себе тільки цьому».

Inopressa.ru

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво