Європейські лідери закликають забути про політику мультикультурності

Поділитися
Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон вважає, що потрібно раз і назавжди відмовитися від проваленої політики мультикультурності і агресивніше захищати західні ліберальні цінності.

У промові на 47-й Мюнхенській конференції з безпеки Кемерон заявив про провал політики «державної мультикультурності» і запропонував своїм європейським партнерам «прокинутися й усвідомити, що ж відбувається всередині наших кордонів».
За словами Камерона, доктрина мультикультурності заохочує «життя в роз'єднаних, відокремлених один від одного етнічних громадах», тоді як для того, щоб запобігти поширенню екстремізму, британці мають потребу в більш визначеній і чіткій національній ідентичності.
«Нам потрібно відмовитися від пасивної толерантності останніх років на користь набагато більш активного і сильного лібералізму», - заявив британський прем'єр у своєму першому виступі про радикалізм і витоки тероризму.
Кемерон пропонує також посилити політику стосовно груп, що пропагують ісламський екстремізм.
За словами британського прем'єра, ці групи потрібно перевіряти на відповідність наступним критеріям: «Чи вірять вони в універсальний принцип прав людини - в тому числі в права жінок та представників інших релігій? Чи вірять вони в рівність усіх перед законом? Чи вірять вони в демократію? Заохочують вони інтеграцію - або, навпаки, сепаратизм?»
У випадку, якщо яка-небудь організація не відповідає цим критеріям, вона не повинна мати доступу до державної скарбниці та її представники не повинні мати можливості займатися пропагандою своїх поглядів в університетах і в'язницях, вважає Девід Кемерон.
Слідами Ангели Меркель
У жовтні минулого року зі схожою заявою виступила канцлер Німеччини Ангела Меркель. Вона сказала, що спроби її країни побудувати мультикультурне суспільство зазнали повної поразки, а концепція мультикультурності, яка передбачає, що люди, які представляють різні культурні традиції, можуть мирно співіснувати один з одним, не працює в Німеччині.
Кожен повинен мати можливість сказати: «Я мусульманин, я Індуїст, я християнин, але я також і лондонець»
При цьому Меркель додала, що, хоча іслам і є частиною сучасної Німеччини, іммігрантам треба докладати більше зусиль для того, щоб інтегруватися в німецьке суспільство, включно з необхідність вивчити німецьку мову.
Політичний кореспондент Бі-бі-сі Бен Райт звертає увагу на те, що Кемерон проводить чітку межу між ісламом як релігією та ісламським екстремізмом, який, за словами британського прем'єра, приваблює людей, які відчувають себе чужими в своїй власній країні.
По-справжньому ліберальна держава «вірить в певні цінності і активно їх пропагує», вважає Девід Кемерон.
«Свобода слова. Свобода віросповідання, Демократія. Верховенство закону. Рівні права для всіх, незалежно від статі, расової приналежності чи сексуальної орієнтації. Ось що визначає наше суспільство», - заявив Кемерон у Мюнхені.
Сегрегація суперечить західним ліберальним цінностям, підкреслив британський прем'єр: «Кожен повинен мати можливість сказати:«Я мусульманин, я Індуїст, я християнин, але я також і лондонець».
За матеріалами Бі-Бі-Сі
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі