Експерт: Необхідно створити спецкомісії з контролю за виконанням прав інвалідів при кожному органі влади - Соціум - dt.ua

Експерт: Необхідно створити спецкомісії з контролю за виконанням прав інвалідів при кожному органі влади

22 січня, 2010, 16:09 Роздрукувати Випуск №2, 22 січня-29 січня

У всіх органах державної влади необхідно створити спецкомісії, куди входитимуть представники гро...

У всіх органах державної влади необхідно створити спецкомісії, куди громадські організації інвалідів делегуватимуть представників , які будуть контролювати виконання держзобовязань перед людьми з обмеженими можливостями, заявив в інтерв'ю «ДТ» голова Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Всеукраїнський союз працездатних інвалідів» Володимир Петровський.

«Величезний громіздкий державний апарат не може вирішити наших проблем. Складається враження, що ті, хто займається питаннями інвалідів у Мінпраці, у проблемах інвалідів нічого не тямлять або роблять вигляд. Коли ми зустрічаємося на нарадах, намагаємося довести елементарні речі. Інваліди — величезний фінансовий ресурс, керований держапаратом», - говорить Петровський.

Він вважає, що кращим засобом підвищити рівень компетентності ухвалюваних державними органами рішень є створення при них спеціальних комісій з представниками громадських організацій інвалідів.

«Ми пропонуємо дуже простий і ефективний вихід із ситуації: у всіх органах державної влади, починаючи від Кабміну, секретаріату президента, окремих міністерств і відомств, створити спеціальні комісії або ради, куди входитимуть представники громадських організацій інвалідів, - заявив експерт. - Ці комісії повинні мати право контролювати діяльність органів влади і бачити, як використовуються кошти, як здійснюється політика щодо інвалідів, хто за що відповідає і якщо не відповідає — чому, чи немає зловживань».

За словами Петровського, у разі створення подібні структури зможуть здійснювати об'єктивний контроль за діяльністю чиновників, а також сприяти довірі інвалідів до органів державної влади. «Тоді ми могли б сказати: органи влади працюють як можуть, просто не вистачає коштів, законодавчої бази, ще чогось», - вважає голова громадської організації.

Докладніше про проблеми українських інвалідів і стан «третього сектора» в цілому читайте в статті Оксани Онищенко «Прогнила ряднина проблем третього сектора» в свіжому номері «ДТ»

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво