Екологи закликають українську владу не продовжувати терміни роботи старих ядерних реакторів - Соціум - dt.ua

Екологи закликають українську владу не продовжувати терміни роботи старих ядерних реакторів

16 березня, 2011, 11:40 Роздрукувати

Національний екологічний центр України закликає урядовців взяти приклад з їхніх європейських колег та відмовитися від планів по подовженню термінів роботи старих ядерних реакторів, а також відмовитися від планів побудувати ще 20 нових реакторів до 2030 року.

«Україна має припинити подовжувати проектні терміни роботи ядерних реакторів, як це після аварій на японських атомних електростанціях терміново зробили у Німеччині», - йдеться в повідомленні Національного екологічного центру України.

«У грудні 2010 було подовжено на 20 років експлуатацію найстарішого українського енергоблоку - N1 на Рівненській АЕС. Уже через місяць після того, як його роботу було подовжено, на ньому сталася аварія. На черзі за подовженням у 2011 – енергоблок N2 РАЕС. Протягом наступних десяти років планується проробити те саме ще з 11 ядерними блоками», - наголошується в повідомленні.

«Якщо Японія не змогла контролювати свої АЕС, і це змусило хвилюватися європейські країни, то чого вже чекати у найближчому майбутньому в Україні, де майже всі реактори є застарілими фізично і морально», – каже Дмитро Хмара, експерт з енергетичних питань Національного екологічного центру.

Для безпечного розвитку енергетики з економічної, екологічної та політичної точок зору необхідно поступово виводити з експлуатації старі АЕС та будувати нові сучасні джерела енергії, вважають екологи. «Це тим більше необхідно робити в країні, яка досі долає наслідки Чорнобильської катастрофи», - вважають екологи.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №47, 7 грудня-13 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >