ДОНЕЦЬКА ЕКСПАНСІЯ

Весняне підвищення температури торкнулося як території України, так і її національного чемпіонату...

Весняне підвищення температури торкнулося як території України, так і її національного чемпіонату. «Тропічна» жара прогнозується в зоні боротьби за перше місце. Донецький «Шахтар» і київське «Динамо» вже в заочній суперечці з’ясовують, хто з них у заключних семи турах зможе потіснити суперника. «Дніпро» завершує чемпіонат начебто по інерції, вдовольняючись почесною третьою позицією, що дає право представляти Україну в Кубку УЄФА. Вельми цікавий і плавний підйом іншого донецького клуба — «Металурга», що розташувався неподалік від лідерів.

Поєдинки 19-го туру значних змін до турнірних полюсів 10-го чемпіонату не внесли: лідери дружно виграли, аутсайдери — не менш дружно поповнили колекцію «бубликів». Метушня в середній частині таблиці особливого значення не має. Середнячки вирішують завдання сугубо локального значення. Головна проблема — зберегти «прописки» у вищій лізі — вже позаду.

Матч «Шахтаря» в Маріуполі мав велике значення лише для гостей. Тренер лідера Віктор Прокопенко обіцяв зіграти на полі земляків агресивно й переконливо, і в цілому дотримав свого слова. «Шахтар» переважав своїх опонентів у головному показнику — загальнокомандному класі і за рахунок виконавчої майстерності Бахарєва, Зубова, Аліуце, Воробея, Ателькіна домігся перемоги. Середня лінія гірників сьогодні, мабуть, найпотужніша в українському футболі, що, втім, підтверджується статистичними викладами: Бахарєв і Зубов удвох зробили 14 гольових передач. При цьому Геннадій входить до списку головних бомбардирів чемпіонату, провівши у ворота суперників вісім м’ячів. За цим показником правий півзахисник «Шахтаря» поступається лише визнаним форвардам Воробею й Гецку.

У Маріуполі Зубов зіграв як завжди активно, двічі даючи можливість відзначитися своєму партнеру Ателькіну. Долю матчу було вирішено ще до перерви. Дует форвардів гостей Воробей—Ателькін по черзі записали у свій актив по одному забитому м’ячу. Після перерви гості продовжували тримати нитки гри у своїх руках. Пропущений на 65-й хвилині м’яч їх анітрохи не збентежив, тому що майже відразу ж вони поновили відрив у м’ячах, добутий після першої половини гри — 1:3.

Динамівці в особі тернопільської «Ниви» мали класичних «хлопчиків для биття». Це був поєдинок цілком різних футбольних цивілізацій, одну з яких можна назвати сучасною, а іншу — «доісторичною». Організаційні й фінансові негаразди остаточно вибили тернопільчан із турнірної колії. Команда лише дограє чемпіонат, і хочеться вірити, що в наступному сезоні в ній пройдуть відбудовні роботи, і вона знову з’явиться в лізі найсильніших. На полі київського стадіону «Динамо» назву тернопільського клуба можна було перейменувати на «Сахару» або «Гобі»: настільки невиразно й апатично виглядали гості. Вже в дебюті два ефектних удари головою юного півзахисника Лисицького не залишили жодних сумнівів щодо переможця матчу. Проти аутсайдера господарі діяли академічно, вміло вижимаючи з кожного ігрового епізоду максимум вигоди. Особливо гарним був Белькевич. Його тонкі й розумні дії нагадували сеанс гри гросмейстера в глухому шаховому клубі. Підтвердженням цього чотири(!) гольові передачі у виконанні білоруського легіонера «Динамо» і ще один ефектний удар із дальньої відстані після розіграшу «стандартного положення».

Провівши в першому таймі чотири м’ячі без відповіді у ворота аутсайдера, динамівці в другому часто гралися поблизу штрафної площадки «Ниви». Не докладаючи особливих зусиль, вони проте довели свою перевагу в рахунку до непристойної — 6:0. Вкотре продемонстрував своє вміння пробивати штрафні удари Яшкін, а новачок «Динамо» Мелащенко порадував гольовою націленістю.

«Дніпро» поєдинок із «Сталлю» провів цілком під свою диктовку, забивши у ворота суперника в кожному таймі по одному м’ячу. До перерви Езерський, що підключився до атаки, відкрив рахунок. За 15 хвилин до фінального свистка результативний удар Мазяра не лишив сумнівів щодо переможця — 2:0.

Донецький «Металург» протягом останніх сезонів здобув репутацію нехай середньої, але дуже стабільної команди. З приходом на посаду головного тренера Семена Альтмана прогрес у грі металургів став помітнішим. У нинішньому чемпіонаті клуб поки що не претендує на призові місця, розташувавшись слідом за лідерами. Протягом останніх 16 поєдинків у чемпіонаті команда не знає гіркоти поразки. У 19-му турі підопічні Альтмана складали серйозний іспит у Львові, де місцеві «Карпати» дуже рідко випускають суперника зі стадіону «Україна» у гарному настрої. Здавалося, що таку приємну для господарів традицію не буде порушено й цього разу: вже на 18-й хвилині львів’яни повели в рахунку. Проте гості продовжували виконувати «свою партію». Після перерви завдяки потужному удару Яксманицького вони спочатку зрівняли рахунок, а потім перед самим фінальним свистком, заробивши право на пенальті, вирвали перемогу — 2:1.

В інших матчах зафіксовано такі результати: «Таврія»—«Ворскла» — 2:1, «Кривбас»—«Металіст» — 2:1, «Металург» (Запоріжжя)—ЦСКА — 1:1.