ДО ТАЄМНИЦІ ВКЛАДУ В БАНК СПЕРМИ - Соціум - dt.ua

ДО ТАЄМНИЦІ ВКЛАДУ В БАНК СПЕРМИ

14 червня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №22, 14 червня-21 червня

Анонімність донорів банків сперми (які в Америці набули великого поширення) гарантується законом....

Анонімність донорів банків сперми (які в Америці набули великого поширення) гарантується законом. Проте в західній пресі дедалі частіше публікуються історії про те, як народжені в результаті використання донорської сперми діти, досягши повноліття, виявляють виняткову наполегливість у пошуках свого біологічного батька.

Банки сперми закидані зверненнями підлітків, котрі описують свій життєвий шлях і благають повідомити їм ім’я донора, завдяки якому з’явилися на світ. У більшості таких випадків банк самостійно зв’язується з донором і запитує його думку з цього питання. Саме так і сталося з 42-річним Бобом — біологічним батьком дуже наполегливої молодої дівчини. На цей час у Боба вже була своя сім’я, однак він вирішив не наполягати на збереженні анонімності. Зустріч була надзвичайно зворушливою і завершилася обміном телефонами, адресами та запевняннями у вічній дружбі. Та все ж, згадавши, скільки разів протягом студентських голодних років здавав у банк сперму, Боб категорично зажадав більше з такого приводу його не турбувати.

Однак далеко не в усіх випадках виконання такої вимоги здійсненне. В Америці з’являється дедалі більше банків сперми, які гарантують, що дитина по досягненні 18 років за власним бажанням зможе отримати повну інформацію про біологічного батька. До речі, у Швеції, Австрії, Австралії та Канаді аналогічне право гарантується на законодавчому рівні. Та й в Америці багато хто вважає, що настав час переглянути законодавство. Адже раніше клієнтами таких банків в основному ставали бездітні подружні пари, яким психологи рекомендували не розкривати таємницю походження «донорських» дітей. Зараз у країні щороку з’являється 30 тисяч дітей, народжених із донорською допомогою лесбіянками або самотніми матерями, котрі вимагають визнання за своїми дітьми права знати про своє походження.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво