Держдеп США: Україна в цілому забезпечує свободу віросповідання - Соціум - dt.ua

Держдеп США: Україна в цілому забезпечує свободу віросповідання

14 вересня, 2011, 08:59 Роздрукувати

Український уряд в цілому забезпечує свободу віросповідання. До такого висновку прийшли автори звіту Державного департаменту США про стан релігійних свобод у світі у другій половині 2010 року.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

Як наголошується в доповіді, в Україні не існує жодної офіційної державної релігії, однак у деяких регіонах країни невеликі релігійні групи скаржилися на несправедливе ставлення з боку місцевої влади. Так, у деяких районах центральної та південної України такі скарги надходили від католиків, членів УГКЦ та мусульман. І навпаки, у деяких західних регіонах представники УПЦ скаржилися, що місцева влада не хоче вирішувати свої проблеми.

Автори доповіді повідомляють про випадки несправедливого вирішення майнових суперечок між різними релігійними організаціями. Окрім того, зафіксовано повідомлення про випадки релігійної дискримінації - такі, як антисемітизм, антиісламські випади, виступи проти християнських організацій неортодоксального характеру.

У розділі «Релігійна демографія» наводяться дані про різні конфесії, в основному засновані на інформації української влади. Так, за цими даними, в Україні 33 тис. релігійних організацій, представляють 55 конфесій.

Більше половини віруючих (52%) - православні. Українська православна церква Московського патріархату - найбільша православна церква. Друга за величиною Українська православна церква Київського патріархату.

Прихильників Української греко-католицької церкви налічується близько 4 млн.

Римо-католицька церква має близько 1 млн прихожан.

За даними українського уряду, у країні 500 тис. мусульман, хоча мусульманські лідери заявляють про 2 млн.

Окрім того, 27% релігійних громад країни є протестантськими, серед яких найбільше баптистів - близько 300 тис. і більше 2,7 тис. церков. Інші протестантські громади - п'ятидесятники, адвентисти сьомого дня, лютерани, англікани, кальвіністи, методисти, пресвітеріани.

В Україні також є свідки Єгови, мормони, буддисти, кришнаїти.

За офіційними даними, в Україні - 103 тис. євреїв, проте місцеві єврейські лідери оцінюють їх число у 370 тис.

Держдеп США наводить дані КМІС грудня 2009 року, згідно з якими майже 90% українців вважають себе віруючими, тоді як атеїстів всього близько 10%.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Останній Перший Популярні Усього коментарів: 1
  • Ivan Ivan 31 серпня, 05:58 В Україні діє цілий ряд тоталітарних організацій, які фінасуються із-за кордону, в тому числі релігійні тоталітарні секти (ІСКОН, кришнаїтська секта гр. Росії Георгія Аїстова / він же гуру Авадхут Махарадж/ та інші різного роду кришнаїтські секти), де замість вивчення східної філософії та релігії йде “замаскована” пропоганда ненависті до свого етнічного коріння та релігії дідів і прадідів, всіх хто не визнає вчення ціх сект оголошено демонами. Учасникам секти, як правило молоді ( причому великий відсоток неповнолітньої молоді), втлумачують у мізки, що вони спілкуються з Богом (Крішною) через гуру. І якщо Крішна накаже виконати адептам самий незручний наказ ( в т.ч. і вбивство), то адепти мають виконати цей наказ не задумуючись. Знімається усіляка моральна відповідальність за вбивство людини, якщо воно вчинено «у свідомості Крішни»: «Будь-яка людина, що діє у свідомості Крішни… навіть вбиваючи, не здійснює вбивство, як і не опікується вона наслідками такого вчинку» («Бхагават-Гіта яка в згоден 0 не згоден 0 Відповісти Цитувати ДякуємоПоскаржитись
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >