Депутати запропонували дати церковникам право засновувати школи - Соціум - dt.ua

Депутати запропонували дати церковникам право засновувати школи

14 грудня, 2011, 10:50 Роздрукувати

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №9580 депутата Володимира Стретовича та інших, яким пропонується надати релігійним організаціям право засновувати навчальні заклади.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

Зокрема, пропонується доповнити перелік суб'єктів, які мають право засновувати навчальні заклади, «релігійними організаціями».

Як відзначають автори законопроекту, «надання релігійним організаціям права засновувати світські навчальні заклади не порушує принципу незалежності освіти від політичних партій, громадських і релігійних організацій, а також наукового та світського характеру освіти, оскільки законопроект передбачає рівність релігійних організацій у правах із громадськими організаціями та приватними особами, які є суб'єктами права заснування світських навчальних закладів».

Окрім того, депутати вважають, що запропоновані «законодавчі зміни не порушують конституційний принцип відділення релігійних організацій від держави, а школи - від церкви, оскільки очевидно, що саме державна система освіти має бути відділена від церкви, що не позбавляє релігійні організації права мати і засновувати недержавні навчальні заклади». «Цей висновок підтверджує і досвід країн західної демократії, де поряд з існуванням подібного принципу релігійним організаціям на законодавчому, а в деяких випадках і на конституційному, рівні дозволено засновувати світські загальні середні, вищі та інші навчальні заклади (наприклад, у Франції, Німеччині, США)», - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

У той же час автори законопроекту не приховують, що засновані релігійними організаціями школи будуть активно пропагувати серед дітей свої догми.

«Метою пропонованого законопроекту є забезпечення конституційного права віруючих батьків або осіб, які їх замінюють, на виховання своїх дітей відповідно до своїх власних релігійних переконань...» - йдеться в пояснювальній записці.

Законопроект № 9580 на сайті парламенту.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >