ЧОМУ ВОНА ПАХНЕ ЛІСОМ? - Соціум - dt.ua

ЧОМУ ВОНА ПАХНЕ ЛІСОМ?

8 лютого, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №5, 8 лютого-15 лютого

Чоловік задумливо каже дружині: «Знаєш, люба, ти пахнеш лісом». Дружина здивовано: «Чому?» — «Тому що в ліжку ти — як колода»...

Чоловік задумливо каже дружині: «Знаєш, люба, ти пахнеш лісом». Дружина здивовано: «Чому?» — «Тому що в ліжку ти — як колода».

Реальна розмова, яка стала анекдотом

Страшно подумати, яке суттєве місце займає секс у житті людини. Італійський сексолог Джузеппе Кирилло вважає, що 60% пар розлучаються через невдачі в сексуальному житті. Опитування 1500 італійців віком від 18 до 45 років показало також, що нечесність стосовно свого партнера, неправда й використання одних і тих самих позицій у ліжку є трьома основними причинами розпаду довгострокових взаємостосунків у пар старших за 35 років. Крім того, у ході опитування 35% жінок зізналися, що вони імітують оргазм.

«Леді не рухаються», — ці слова з гордістю вимовляли манірні англійки у вікторіанську епоху, пишаючись крижаною безпристрасністю в ліжку. Часи сніжних королев давно минули. І навіть більш того, верховенство в справах кохання сьогодні належить саме жінці.

Сексуальне охолодження, очевидно, трапляється з кожною сімейною парою. Саме воно змушує гадати, коли ж повернеться колишня пристрасть, і чи повернеться взагалі? Скільки часу без сексу — довга перерва, а скільки — маленький перепочинок? Коли можна сказати напевно, що виникла серйозна проблема, а коли — що це лише тимчасове затишшя. Усі «чому» і «як» так само різноманітні, як і причини охолодження.

Деякі жінки починають відмовляти чоловіку в близькості майже відразу після весілля. Причину такої поведінки зрозуміти нескладно. Просто молода дружина думає: раз він тепер мій назавжди, мені вже не так сильно хочеться займатися з ним сексом щоночі. Чи: раз ми вже одружені, я можу робити це, коли захочу, у будь-який час. Інколи така поміркованість буває якоюсь новою формою близькості.

Плутанину в життя практично всіх пар вносить поява дітей. Для багатьох жінок проблема із сексом виникає через нестачу сил. Для інших важливо цілком присвятити себе дитині. Деякі починають соромитися свого розповнілого і деформованого пологами тіла.

Фахівці вважають, що варто спробувати перелаштувати свої сексуальні години на ранній ранок, коли дитина ще спить, замість пізнього вечора, коли всі втомилися та роздратовані. Чи лягати поспати вдень разом із дитиною, щоб увечері, до приходу чоловіка з роботи, не почувати себе вичавленою, як лимон. Постійно відкладаючи справи кохання на потім, ви поступово відвикаєте від еротичних задоволень: якогось моменту може здатися, що вони вам зовсім не потрібні. Подібне почуття — перший симптом депресії, що насувається.

У деяких проблеми тривають довше й вимагають серйозніших шляхів вирішення. Приміром, є жінки, які можуть розслабитися, тільки коли дітей немає вдома. У такому випадку психологи радять зустрічатися з чоловіком в обідню перерву або ж відправити дитини погостювати до родичів.

Однак трапляються проблеми серйозніші. Після пологів секс може заподіювати жінці біль. І якщо з медичної точки зору все гаразд, тоді єдині ліки — час. Можливо, доведеться розпочинати все спочатку, відмовившись від спогадів про колишню розкіш від сексу.

Інколи через деякі обставини подружжю на якийсь час доводиться розлучатися. Здавалося б, після довгоочікуваної зустрічі вони повинні просто не залишати ліжка. Та чомусь немає жодного бажання займатися сексом. Причина проста: після перших кількох тижнів адаптації до нових умов кожний установив зручний для себе ритм життя — такий, який не передбачав регулярного сексу. І коли в повсякденному житті знову з’являється чоловік, спочатку буває важко переключитися і наново поміняти свій «розклад».

Є, проте, люди, пристрасть яких розпалюється сильніше на відстані. Добре, якщо відбувається саме так. Та якщо ні, то найкращий спосіб відновити потяг — знову спати разом щоночі (й не лише спати). І тоді незабаром усе стане на місця.

Для жінки дуже важливо любити своє тіло. Поява зайвих кілограмів інколи змушує відчути себе абсолютно непривабливою і погаслою не лише в ліжку, а й за його межами, що сильно підриває бажання займатися сексом.

Вага сама по собі навряд чи визначає якість сексуального життя. Що справді має значення, то це власна думка про свою фігуру, неприйняття «нової себе». Щоб відчути себе сексуальною та жіночною знову, варто сісти на дієту і скинути зайві кілограми. А може, взагалі не слід напружуватися через вагу, що збільшилася? Адже якщо чоловік ніяк не змінив свого ставлення, у ліжку залишився як і раніше ніжним і ласкавим, отже, або нічого не помітив, або йому подобаються ваші нові форми. Тобто в будь-якому випадку можна не хвилюватися. Просто полюбіть себе такою, яка ви є, і проблеми із сексом розв’яжуться самі собою.

Мабуть, найчастіша причина сексуальної помірності — це моменти сварок. Маленькі сварки через дрібниці — не проблема. Примирення відбувається бурхливої ночі, і все знову добре. Набагато важче вийти із серйозного конфлікту, який надовго може відвернути від подружнього ложа. І єдиним прийнятним рішенням за такої ситуації є смиренність. Зробіть крок назустріч першою. Справді, чому б не подумати про свої подружні обов’язки, про те, наскільки простішим і легшим стане сімейне життя, якщо ви будете хоча б зрідка поступатися. І поступово все справді зміниться.

Різний час засипання часто буває каменем спотикання в сім’ї. Хоча для цього можуть існувати справді серйозні причини. Ви не можете сказати точно, коли ваші сексуальні стосунки почали давати тріщину або що конкретно вплинуло на їх якість? Можливо, це стало результатом занадто довгого перебування разом, народження дітей чи проблем на роботі. Проте віднедавна стало очевидним: секс із чогось неземного перетворився на повсякденний акт. У ліжку обоє не задоволені, проте замість того, щоб що-небудь зробити, поступово перестали займатися сексом узагалі. Можливо, тому, що обоє боялися зізнатися: щось не так, і не могли себе змусити поговорити про це. У такому випадку є лише один спосіб повернути колишній потяг: зібратися із силами й все-таки поговорити, може, звернутися до фахівця. Навіть якщо спочатку буде складно, рано чи пізно ви прийдете до якогось рішення і розпочнете робити перші кроки у бік поліпшення сексуального життя. Адже, коли джерело насолод перестає бити ключем, життя робиться прісним, нерви — натягнутими, здоров’я — слабким, а службові успіхи — безглуздими. Вчені підрахували, що 20 хвилин повноцінного сексу знімають стрес ефективніше, ніж півторагодинний сеанс психоаналізу, і спалюють удвічі більше калорій, ніж півгодини аеробіки.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво