Читати власними руками - Соціум - dt.ua

Читати власними руками

4 лютого, 2010, 13:33 Роздрукувати Випуск №4, 4 лютого-12 лютого

У період різдвяно-новорічних свят Волинська обласна організація Всеукраїнської молодіжної грома...

У період різдвяно-новорічних свят Волинська обласна організація Всеукраїнської молодіжної громадської організації інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії» спільно з головою Волинського благодійного фонду Миколою Яручиком започаткувала марафон, метою якого є видання книжки, що її залюбки читає майже кожна сучасна дитина, а саме «Гаррі Поттер» Джоан Роулінг. Організатори акції сподіваються на добровільні пожертви небайдужих спонсорів і простих людей, які матимуть бажання зробити добру справу.

В Україні, на жаль, не існує статистики щодо незрячих дітей. Відомо лише, що є п’ять спеціалізованих шкіл-інтернатів для них. Там навчається трохи більше ніж тисяча дітлахів у віці від шести до дев’ятнадцяти років. Певна кількість дітей опановує науку вдома за індивідуальними програмами (їх ніхто не рахував). А скільки незрячих дітей узагалі ніде не навчається — ніхто й гадки не має. Відомі випадки, коли добрі люди або соціальні працівники силоміць відбирали таких дітей в батьків-алкоголіків, котрі тримали їх на прив’язі в хаті (це аж ніяк не метафора і не гіпербола, це — реальність) десь у забутому Богом і державою селі, і влаштовували до школи-інтернату.

Сліпі діти вмітимуть читати, якщо їх цього навчати. А читають вони, як відомо, з допомогою спеціального рельєфно-крапкового шрифту, що його вигадав француз Луї Брайль. А ще — з допомогою комп’ютера, оснащеного спеціально озвученими програмами. Проте коли всю інформацію отримуєш у такий спосіб, то поступово втрачається грамотність. Звичка правильно писати прямо пов’язана з тим, наскільки активно людина читає власними очима або, в нашому випадку, — власними руками.

Діти, які мають проблеми із зором, дуже потребують друкованої шрифтом Брайля книжки. В Україні маємо лише дві спеціалізовані друкарні: одна — в Харкові, друга — в Києві. Обладнання на них не оновлювалося десятиліттями, деякі агрегати, що їх і досі експлуатують, добре пам’ятають іще Велику Вітчизняну. Є навіть такі, яким уже понад сто років. Страшно навіть уявити, але в харківській друкарні капітальний ремонт приміщення востаннє було зроблено саме після Другої світової. Силами цих друкарень за всю історію незалежності України рельєфно-крапковим шрифтом надруковано лише близько десятка дитячих книжок! Про їхній наклад, аби не шокувати читача, взагалі не згадуватиму. От і судіть самі про глобальність проблеми.

Отже, розпочавши цей марафон і вже отримавши певні кошти, що їх пожертвували депутати Луцької міськради та інші небайдужі, «Генерація успішної дії» хоче досягти двох цілей. По-перше, давши змогу прочитати улюблену книжку власними руками, популяризувати читання серед незрячих дітей. А по-друге, донести цю проблему до широких кіл громадськості, привернути до неї увагу як суспільства, так і держави. Адже друк однієї книжки не вирішить проблеми.

Є й інший вихід — кожній дитині за державний кошт видавати так звані брайлівські дисплеї, що дають змогу читати будь-який електронний текст шрифтом Брайля. Проте найдешевший дисплей коштує близько 15 тисяч гривень, тож сподіватися на вирішення проблеми в такий спосіб найближчим часом не доводиться.

Координатор проекту «Незрячій дитині тактильну книгу» каже: «Я дуже хочу вірити, що «Гаррі Поттер» буде лише першою із численних книжок, які ми зможемо надрукувати власними силами, що нашу ініціативу підтримають і інші осередки нашої організації, і такі марафони пройдуть усією Україною. Вірю, що ми зуміємо зробити читання модним серед незрячих дітей України, а читання, у свою чергу, зробить їх гідними представниками суспільства, освіченими, чуйними, добрими, цілеспрямованими і сильними. Такими, що язик не повернеться називати їх інвалідами».

Для всіх небайдужих є можливість підтримати проект, перерахувавши посильну суму на розрахунковий рахунок організації:

ЄДРПОУ 34935692, р/р 26009011608501 у Філії «Центральне регіональне управління»

АТ «Банк «Фінанси та кредит», МФО 300937

У графі «Призначення платежу» позначайте:

«Благодійна пожертва — марафон «Незрячій дитині — тактильну книгу».

Візьміть майбутнє країни у свої руки! Допоможіть виховати майбутніх українців гідними нашої великої держави!

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво