ЧИ ЖИВИЙ САНТА? - Соціум - dt.ua

ЧИ ЖИВИЙ САНТА?

27 грудня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №50, 27 грудня-10 січня

1) Жоден із відомих видів північних оленів не літає. Однак існує 300 000 видів живих організмів, які по...

1) Жоден із відомих видів північних оленів не літає. Однак існує 300 000 видів живих організмів, які потребують класифікації, щоправда, більшість із них — комахи і мікроорганізми, але це не виключає повністю можливості існування літаючих оленів, яких бачив лише Санта.

2) На Землі мешкає 2 млрд. дітей (тих, кому немає 18). Але Санта приходить лише до католиків, тож давай виключимо зі списку мусульман, іудеїв, буддистів і кришнаїтів, тобто залишається 15% від загальної кількості — 378 млн. якщо вірити статистиці. У середньому, за тією ж статистикою, на сім’ю припадає 3,5 дитини — це 91,8 млн. будинків. І в кожному імовірно є хоч одна дитина, котра чемно поводиться.

3) Якщо припустити, що Санта-Клаус рухається зі сходу на захід, то його робочий день триває 31 годину, спасибі годинним поясам і обертанню Землі. Виходить 822,6 візиту на секунду. Це означає, що на відвідання кожної католицької сім’ї з чемною дитиною в Санти є 1/1000 секунди. За цей час він має:

а) припаркувати оленя;

б) вилізти із саней;

в) заплигнути в димохід;

г) напхати у шкарпетки подарунки;

д) накидати решту під ялинку;

е) з’їсти частування, яке йому залишили;

є) вилізти з димоходу;

ж) залізти в сани й податися в наступний будинок.

4) Припустимо, ці 91,8 млн. зупинок рівномірно розподілені по поверхні Землі, що, як ми розуміємо, не відповідає істині, але підійде для наших розрахунків. Тож тепер ми маємо по 1,15 км між кожним будинком, загальний шлях складає близько 113,25 млн. км, не рахуючи зупинок на те, що ми зазвичай робимо хоча б раз за 31 годину, щоб поїсти тощо. Це означає, що сани Санти рухаються зі швидкістю 970 км/с це в 3000 разів більше від швидкості звуку. Для порівняння, найшвидший механізм, створений людиною — космічний зонд «Улліс», волочиться зі швидкістю 40 км/с, а звичайний, не перелітний, олень бігає зі швидкістю 25 км/год, та й то, якщо його дуже налякати.

5) Вантаж, який лежить у санях, теж досить цікавий. Припустимо, що кожна дитина одержує в подарунок стандартний конструктор Lego (близько 1 кг), тоді на санях 321 300 тонн вантажу, не рахуючи Санти, котрого зазвичай описують, як товстуна. На Землі стандартний олень зрушує не більш як 150 кг. Навіть якщо літаючий олень може переміщати в 10 разів більше, то ми не можемо виконати поставлене завдання, використовуючи вісім чи навіть дев’ять оленів. Нам знадобиться 214 200 оленів. Це збільшує загальну вагу упряжки до 353 430 тонн.

6) 353 000 тонн, що летять із швидкістю 970 км/с відчувають величезний опір повітря, через який упряжка нагріється, немов космічний корабель, що входить у земну атмосферу. Перші два олені в упряжці поглинуть 14,3 квінтильйона джоулів енергії. Кожен. У секунду. Коротше, вони згорять практично миттєво, так само, як і олені за ними, при цьому будуть відбуватися оглушливі вибухи. Вся команда оленів перетвориться на попіл за 4,26 тисячні частки секунди. Тим часом на Санту діятимуть відцентрові сили, що у 17 500,06 перевищують силу тяжіння. Санта вагою в 120 кг (що сміховинно мало для такого тлустого типа) буде пришпилений до спинки своїх саней двома млн. кг ваги. Висновок. Якщо Санта-Клаус живий, то він уже мертвий!

Дід Мороз

Журнал «Няня» (Москва), www.nanya.ru

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >
Вам також буде цікаво