Четвертий сезон WindMaster Regatta - завершено. П'ятий сезон - вийшов на старт - Соціум - dt.ua

Четвертий сезон WindMaster Regatta - завершено. П'ятий сезон - вийшов на старт

24 травня, 2011, 14:49 Роздрукувати

22 травня завершився четвертий сезон WindMaster Regatta. Протягом п'яти днів, з 18 по 22 травня, на акваторії Київського моря більше 30 яхт під прапорами п'яти країн боролися за перемогу в трьох дивізіонах.

Четвертий сезон підтвердив міжнародний WindMaster Regatta - у змаганнях взяли участь спортсмени з Росії, Білорусії, Грузії, Великобританії і, звичайно ж, України. У складі екіпажів яхт - майстри спорту міжнародного класу, Чемпіони світу і Європи, учасники та призери Олімпійських ігор.

На відкритті регати були присутні офіційні особи: Президент Федерації вітрильного спорту України Василь Гурєєв, Міністр оборони України Михайло Єжель, Керівник Державної служби у справах молоді та спорту Равіль Сафіуллін, Президент парусної Федерації Грузії Гурам Біганішвілі та інші.

У рамках регати відбулося святкування 100-річчя олімпійського класу «Зоряний», на якому були присутні Президенти національних вітрильних Федерацій України, Росії та Грузії, ветерани вітрильного порту України та СРСР, діючі спортсмени.

Змагання четвертого сезону WindMaster Regatta проходили у трьох дивізіонах: Sportboat, BigBoat, олімпійський клас «Зоряний плюс змагання в дитячо-юнацькому класі «Оптиміст». На акваторію вийшло понад 30 вимпелів, а за чотири змагальних дні було проведено близько 30 перегонів.

Ігор Юшко, голова ОргкомітетаWindMaster Regatta, Голова Правління АТ «Сбербанк Росія» (Україна): «У цьому році Регата закріпила свій міжнародний статус. Нам ще належить провести детальний аналіз, але вже зараз можна відзначити, що флот регати виріс і якісно і кількісно. Так само, нарешті реалізовано наш план про включення до WindMaster Regatta дитячих змагань. У цьому сезоні десятки українських хлопчиків і дівчат не просто змогли поганятися поруч із найсильнішими яхтсменами, а й безпосередньо поспілкуватися і почерпнути досвід у Чемпіонів світу та Європи. Це наш внесок у формування наступного покоління українських чемпіонів вітрила.

Як голова Оргкомітету регати хочу сказати, що п'ятий сезон WindMaster Regatta, який пройде восени цього року, стане наступним кроком у розвитку регати. Оргкомітет розглядає цілу низку ініціатив та проектів, які зроблять WindMaster Regatta ще більш цікавою і впливовою спортивною подією».

У цьому році розширився і закріпився склад партнерів регати. До вже традиційних партнерів - провідних українських і міжнародних компаній, таких як АТ «Сбербанк Росії», АСК «ІНГО Україна», НАСК «Оранта», Platinum Bank, «Ілта» та міжнародний бренд PUMA, в цьому році приєднався бренд Cutty Sark, відомий своїми віковими вітрильними традиціями.

Не менш значний і список інформаційних партнерів регати: Американська Торгова Палата, «Дзеркало тижня. Україна», журнал «Деньги», ІнвестГазета, What`s on, телеканал UBC, «5-й канал», ЛігаБізнесІнформ, Інтерфакс-Україна, OpenUp! Communications, газета «Голос України».

Воістину провідні компанії та провідні ЗМІ підтримують провідну українську вітрильну регату. І це спільне зусилля приносить помітні результати - у найкоротший термін молода українська регата стала вагомою спортивною подією міжнародного рівня.

Ігор Гордієнко, заступник голови Оргкомітету WindMaster Regatta, Голова Правління АСК «ІНГО Україна»: «WindMaster Regatta отримала не тільки кількісний, але і якісний розвиток. У наших планах - поетапне підвищення рівня вимог до екіпажів і технічних вимог до човнів. Цей принцип, закладений спочатку у WindMaster Regatta, служить досягненню кінцевої мети - зробити регату міжнародними змаганнями, які відповідали б найвищим вимогам і стандартам. Я впевнений, що проект WindMaster Regatta за дуже короткий час стане ще більш престижним змаганням і для спортсменів, і для тих, хто вирішить його підтримувати в якості спонсорів».

Природно, що найголовніша інтрига будь-яких змагань - хто ж стане переможцем.

У четвертому сезоні WindMaster Regatta погода зробила свій внесок у цю інтригу: кожен день перегонів був особливим, в тому числі і через погодні умови. Але це робило змагання тільки привабливішим для вболівальників. І для тих, хто безпосередньо був присутнім на регаті, і для тих, хто стежив за нею через репортажі у соціальній мережі
facebook.

Фоторепортажі змагань регати розташовано за цим посиланням.

У дивізіоні яхт Sportboat змагалися представники Російської Федерації, трьох регіонів України та міста Києва.

Перемогу здобув Чемпіон Європи 2010 року в ORС Sportboat, майстер спорту Влас Кадетов на яхті «Прима» RUS517. Переможець осінньої WindMaster Regatta 2010 київський екіпаж UKR661 майстра спорту Олексія Волошенюка був другим. Екіпаж з Харкова UKR551 під керівництвом майстра спорту Олега Дівинця значно поліпшив свій результат у порівнянні з осінньою регатою і посів третє місце в дивізіоні.

Влас Кадетов, майстер спорту, RUS517: «Я бував раніше у Києві зі своїми вихованцями, але змагатися тут мені довелося вперше. Це прекрасна акваторія, гідна проведення Олімпійських ігор, а організація регати має по-справжньому міжнародний рівень. В Україні безліч чудових спортсменів і любов до вітрила тут передається з покоління в покоління. Я радий, що нам дійсно довелося поборотися за перемогу з дуже талановитими київськими спортсменами. Тепер чекаємо вас на нашій акваторії!»

У дивізіоні BigBoat змагалися крейсерсько-перегонні яхти. Лідером списку фаворитів IV сезону регати був переможець осінньої WindMaster Regatta екіпаж Андрія Зайченка із Запоріжжя з яхтою UKR11 ODIN. Однак, у впертій боротьбі, запорожці поступилися перемогою київській яхті RnB під керівництвом майстра спорту Ігоря Юшка.

За третє місце у цьому дивізіоні змагалися яхти UKR79 Еол Євгена Рудоміно і UKR771 ORION IV Ігоря Гордієнка. Доля вільного місця на подіумі була вирішена буквально в останній день. Бронзову медаль IV сезону WindMaster Regatta завоював UKR79 Еол Євгена Рудоміно.

Ігор Юшко, майстер спорту, рульовий екіпажу яхти «RnB»: «У новому сезоні ми провели велику роботу з удосконалення нашого човна, було виконано цілий ряд налаштувань.

І результат не змусив себе чекати. Хочу відзначити, що всі суперники - дуже сильні і гідні. На підтвердження цього хочу пригадати другий день змагань, коли ми програли двоє перегонів. Але екіпаж зміг зібратися і повернути хід подій на нашу користь. Ми перемогли у трьох перегонах поспіль і це забезпечило нам перемогу».

Програма виступів класу «Зоряний» у рамках IV сезону WindMaster Regatta була дуже насиченою. У 2011 році цей міжнародний олімпійський клас кільових яхт відзначає своє 100-річчя. До серії міжнародних змагань і зустрічей, присвячених цьому ювілею, приєдналася і українська WindMaster Regatta.

Як годиться найбільш технічно складному з олімпійських класів, свій ювілей в Україні клас «Зоряний» відзначив змаганням на воді, де взяли участь, як діючі спортсмени, так і ветерани класу.

Флот класу «Зоряний» у IV сезоні WindMaster Regatta було представлено 10 бортами, на яких змагалися гості з Москви, Грузії та України.

Перемогу здобув рульовий з Севастополя Іван Чехлатий із досвідченим шкотовим, Чемпіоном світу та Європи, Сергієм Тимоховим.

На другому місці - донеччани Андрій Голованов і Олександр Мосяженко. У напруженій боротьбі третє місце завоював харківський екіпаж Дениса Хащини з молодим шкотовим, представником відомої української вітрильної династії - Антоном Садчиковим.

Іван Чехлатий, МСМК, м.Севастополь: «Я ще новачок у цьому класі і звичайно приємно здобути перемогу в таких змаганнях і в боротьбі з такими титулованими суперниками. Хочу сказати спасибі своєму шкотовому, з яким мені було дуже приємно змагатися і який мене багато чому навчив».

Михайло Скачков, майстер спорту, Москва: «Високий рівень українських спортсменів класу «Зоряний» широко відомий. Тому я із задоволенням прийняв запрошення приїхати до Києва. Зі мною прибули два екіпажі початківців яхтсменів, для яких ці змагання стануть прекрасною школою. Тепер чекаємо вас у Москві в серпні цього року, коли московський флот класу буде проводити регату на честь 100-річчя класу «Зоряний»!»

Справжнім подарунком для всіх учасників і ентузіастів вітрила став виступ на воді триразового переможця Олімпійських ігор, легенди вітрильного спорту Валентина Григоровича Манкіна. У рамках перегонів ветеранів класу «Зоряний» на старт вийшов і Президент Федерації вітрильного спорту Грузії, Чемпіон Європи і учасник двох Олімпіад, майстер спорту міжнародного класу Гурам Біганішвілі. Ветерани показали чудову спортивну форму, ще раз довівши, що вітрильний спорт не має ані географічних, ані вікових меж.

Валентин Манкін, триразовий переможець Олімпійських ігор: «Я займався різними видами спорту, але справжню насолоду я знайшов саме у вітрильному спорті. Це здоров'я, довголіття і радість спілкування з чудовими людьми. Я завжди із задоволенням приїжджаю до Києва, де я тренувався і завойовував перші перемоги. Дякую цій прекрасній регаті за можливість ще раз відчути кураж спортивного змагання!»

Всі учасники відзначили високий рівень організації WindMaster Regatta разом з виключним напруженням змагань, яке було забезпечено бездоганною роботою суддівського комітету. Основу чесної і рівної боротьби було забезпечено проведенням точної і прозорої мірильної процедури, під керівництвом рейтинг офіцера ORC у Російській Федерації Василя Алексєєва.

Василь Алексєєв, рейтинг офіцер ORC у Російській Федерації: «Робота, яку почали організатори WindMaster Regatta дуже непроста. Проведення міряльних процедур ORC з дотриманням всіх вимог часто стикається з нерозумінням з боку деяких учасників змагань. Тут потрібно проявити виняткову волю до досягнення поставлених цілей. Таке бажання наявне в рамках WindMaster Regatta і це єдиний спосіб забезпечити чесні змагання в регаті».

Окремою подією WindMaster Regatta став урочистий прийом на честь 100-річчя класу «Зоряний». Він зібрав за одним столом багатьох спортсменів і тренерів, які в різний час виступали в цьому класі яхт. Почесними гостями свята були Президенти національних вітрильних Федерацій України, Росії та Грузії.

Гурам Біганішвілі, майстер спорту міжнародного класу, Чемпіон Європи і учасник двох Олімпіад: «Мені дуже приємно бути запрошеним на це свято вітрильного спорту. Я радий бачити багатьох спортсменів, з якими ми виступали ще у збірній Союзу. Приємно, що традиції вітрила зберігаються!»

Георгій Шайдуко, Президент Всеросійської Федерації вітрильного спорту: «В Україну я завжди приїжджаю з задоволенням. Це моя Батьківщина і мені приємно бачити, що тут розвивається вітрильний спорт! Наша зустріч має ще й практичне значення: разом з Президентом української Федерації ми почали конструктивний діалог. Наприклад, вже восени цього року російські спортсмени прибудуть до Севастополя на збори та участь у змаганнях з українськими спортсменами. Така співпраця буде корисною для наших країн. У нас є ще багато ініціатив, які ми можемо разом реалізувати!»

Василь Гурєєв, Президент Федерації вітрильного спорту України: «Клас «Зоряний» - це унікальний клас яхт. Протягом 100 років свого існування він завжди був включений до олімпійської програми. Крім того, що він дуже складний технічно, він дозволяє об'єднувати в одному флоті молодих спортсменів і ветеранів вітрила навіть на найбільш високому рівні змагань. Україна має велику історію перемог в цьому класі і наше завдання її зберегти і примножити!»

В рамках IV сезону WindMaster Regatta вперше відбулося змагання у дитячо-юнацькому класі яхт «Оптиміст». Для багатьох юних учасників регати це було перше змагання на великій воді поряд з легендами вітрильного спорту і діючими спортсменами з різних країн. Три вітрильні школи Києва вивели на старт 17 спортсменів-початківців, наймолодшому з яких всього 9 років.

Ігор Леончук, голова Перегонового комітету регати яхт класу «Оптиміст», старший тренер дитячої школи Київського палацу піонерів: «Як тренер можу сказати, що такі змагання дають великий досвід юніорам і є важливим етапом у їх розвитку. Старт у великому флоті, присутність нових суперників, незнайома акваторія - все це елементи майбутніх великих змагань, куди, ми сподіваємося, потраплять наші вихованці! Ну і звичайно, це спілкування з ветеранами вітрила. Потрібно бачити, як і дітей горять очі, коли вони дивляться на флот великих яхт або змагання Sportboat!»

На церемонії закриття IV сезону WindMaster Regatta традиційно було вручено головний приз змагань - яхта класу «Оптиміст» для дитячої вітрильної школи. Ім'я цієї яхти і свій автограф на ній залишив Валентин Григорович Манкін. Тепер «Оптиміст» Манкіна з ім'ям «Мрія» буде перехідним і кожен сезон цю яхту буде отримувати та дитяча школа, вихованці якої переможуть у дитячих змаганнях WindMaster Regatta. Першою її отримала дитяча школа Київського палацу піонерів. А юні яхтсмени отримали у подарунок не тільки нову яхту, але й унікальну лекцію від легенди вітрильного спорту - Валентин Григорович Манкін кілька годин розповідав юним яхтсменам про секрети майстерності і ділився з ними своїм унікальним досвідом.

Завершився четвертий сезон регати.

Вчорашні суперники, а сьогодні знову друзі-однодумці - яхтсмени, закохані у свою справу - роз'їхалися по своїх домівках у різних країнах.

Але вже на початку осені цього року вони знову зберуться у Києві, щоб знову перевірити на міцність суперників, вітрила і яхти, самих себе.

Тому що яхтинг - це не просто захоплення. Це справа життя.

І як говорять самі яхтсмени: «Не важливо, хто ти на березі. Важливо хто ти у морі».

Успіху всім і сім футів під кілем!

Офіційний сайт регати:
//www.windmaster-regatta.org

ПАРТНЕРИ РЕГАТИ:

АТ «Сбербанк Росії», PlatinumBank, АСК «ІНГО Україна», НАСК «Оранта», «Ілта», CuttySark, PUMA, Американська Торгівельна Палата, Дзеркало тижня - України, журнал «Деньги», ІнвестГазета, What`son, телеканал UBC, «5-й канал», ЛігаБізнесІнформ, Інтерфакс-Україна, OpenUp! Communications, газета «Голос України».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >