Бі-бі-сі перестане говорити п’ятьма мовами - Соціум - dt.ua

Бі-бі-сі перестане говорити п’ятьма мовами

26 січня, 2011, 02:43 Роздрукувати

Корпорація Бі-Бі-Сі заявила, що через проблеми з бюджетними грошима вона закриває п'ять мовних служб. Серед тих, що потрапили під скорочення представництв, - Албанська, Македонська й Сербська служби, а також редакції, що випускають програми для Карибського регіону англійською мовою й португальською - для країн Африки.

 

У середу, 26 січня, очікують на повідомлення про скорочення 650 співробітників, що становить близько 25% від загальної кількості працівників на корпорацію. Це свідчить про те, що звільнення торкнеться не лише штату представництв, які закривають, а й співробітників інших представництв. Наразі немає інформації про те, кого саме й в яких службах планують звільнити.

Керівництво корпорації пояснює, що звільнення на Всесвітній службі стали результатом скорочення урядового гранту, який виділяє уряд на закордонне мовлення.

«Ми повинні скоротити витрати в зв'язку зі зменшенням розміру гранту, наданого міністерством закордонних справ Великобританії, - говорить глава Всесвітньої служби Бі-бі-сі Пітер Хоррокс. - І нам необхідно зосередити зусилля на тих мовних службах, у яких є найбільша потреба й які мають найбільший вплив».

Своє невдоволення висловили профспілки, які охрестили прийдешні звільнення «жорстокими» й готують на середу акцію протесту в Лондоні біля Буш-хауса - штаб-квартири Всесвітньої служби Бі-бі-сі Також зі зверненням до уряду виступив Британський Національний союз журналістів, який попросив уряд і парламент переглянути рішення про скорочення бюджету Бі-бі-сі.

«Повна відповідальність за подібні жорстокі скорочення служб, які є національним надбанням, лежить на коаліційному уряді, політика якого підриває якість суспільних служб Великобританії», - зазначив глава Британської Національної спілки журналістів Джеремі Діар.

У понеділок, 24 січня, Бі-Бі-Сі також оголосила про закриття приблизно 200 своїх інтернет-сайтів і звільнення 360 осіб, зайнятих їхнім виробництвом.

Всесвітня служба Бі-бі-сі почала працювати в 1932 році. Зараз її бюджет становить 272 мільйони фунтів на рік (близько 430 мільйонів доларів), а загальна аудиторія телевізійних і радіо передач, а також інтернет-сайтів сягає 241 мільйона людей по всьому світу.

Зараз створення програм Бі-Бі-Сі для британської аудиторії фінансується за рахунок телевізійного збору - особливого мита, яке сплачує кожна сім'я, що мешкає на території Сполученого Королівства й користується будь-яким приймачем телевізійного сигналу.

Однак Всесвітня служба здійснює мовлення 32 мовами (серед яких й російська). Цю її діяльність фінансує міністерство закордонних справ Сполученого Королівства.

20 жовтня 2010 британський уряд оголосив про масштабні скорочення державного бюджету. Зокрема, Всесвітній службі доведеться скоротити витрати щонайменше на 16%.

Крім того, було вирішено, що витрати на утримання Всесвітньої служби незабаром також оплачуватимуть за рахунок коштів, одержуваних від телевізійного збору.

За матеріалами Бі-Бі-Сі

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №42, 9 листопада-15 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >