Берегиня духовного храму - Соціум - dt.ua

Берегиня духовного храму

13 січня, 2006, 00:00 Роздрукувати Випуск №1, 13 січня-20 січня

Адміністрація Національного університету «Києво-Могилянська академія» з почуттям великої скорб...

Адміністрація Національного університету «Києво-Могилянська академія» з почуттям великої скорботи сповіщає про передчасну смерть директора Культурно-мистецького центру НаУКМА, заслуженого працівника культури України

Олени Василівни Замостян.

Олена Замостян народилася 1 вересня 1943 року в Казахській РСР у сім’ї службовців.

У 1960 році закінчила середню школу
№ 138 м. Києва, в 1968 році — Київський державний художній інститут за спеціальністю — мистецтвознавець. Починаючи з 1963 року, працювала на різних посадах у видавництві «Українська енциклопедія».

З перших днів відродження Києво-Могилянської академії Олена Замостян була незмінним директором Культурно-мистецького центру НаУКМА, де особливо розкрилися її мистецькі й організаційні можливості та здібності.

Закинута, розбита будівля колишнього клубу морських вояків під її керівництвом, за її ініціативи та особистої участі перетворилася у справжній сучасний культурно-мистецький осередок — український за духом і змістом, європейський за рівнем та проблематикою, — який творив і творить духовне та мистецьке обличчя Могилянки, Києва, України.

Десятки художників — загублених, а часто забутих, свідомо відсторонених, недосяжних з-за кордону, змогли показати українському глядачеві (і що особливо важливо — молоді!) свої роботи в Галереї мистецтв НаУКМА саме завдяки підтримці Олени Замостян.

Сотні мистецьких проектів — вистав, концертів, музичних інсталяцій, різнопланових виставок, творчих зустрічей здійснили унікальні творчі колективи, зосереджені, організовані та підтримані нею в Могилянці, — Театральний центр НаУКМА, Народна хорова капела «Почайна», ансамбль старовинної музики, Студентський кіноклуб, художні та музичні студії.

Тисячі сяючих глядацьких очей та наповнених душ...

За цим усім стояла ця невгамовна, повна творчої та життєвої енергії людина, яка повсякдень і повсякчас була свідомою громадянкою й усе робила задля України, задля Могилянки, задля рідних, задля нас...

Громада могилянців — професорсько-викладацький колектив, студенти, співробітники, адміністрація — висловлює глибоке співчуття з приводу цієї тяжкої втрати своїм дорогим колегам — викладачам університету Замостяну Віталію Павловичу, професору, доктору медичних наук, та Замостяну Павлу Віталійовичу, кандидату медичних наук, рідним і близьким.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво