Апеляційні та касаційні скарги дозволили відкликати із суду - Соціум - dt.ua

Апеляційні та касаційні скарги дозволили відкликати із суду

8 вересня, 2011, 12:14 Роздрукувати

Верховна Рада України прийняла закон, що дозволяє відкликати апеляційну або касаційну скаргу з суду до початку її розгляду.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

«За» ухвалення законопроекту №6120 про внесення відповідних змін до Кодексу про адміністративне судочинство України (до статей 193, 218 та 233) проголосував 261 народний депутат у четвер, 8 вересня.

Згідно з прийнятим документом, особа, яка подала апеляційну скаргу, має право доповнити чи змінити її протягом строку на апеляційне оскарження, обґрунтувавши необхідність таких змін або доповнень. Особа, яка подала апеляційну скаргу, має право відкликати її до початку розгляду справи судом, апеляційною інстанцією, а друга сторона має право визнати апеляційну скаргу обґрунтованою в повному обсязі або у певній частині.

При відкликанні апеляційної скарги суддя-доповідач, який здійснював підготовку даної справи до апеляційного розгляду, постановляє рішення про повернення скарги.

Відповідно до закону, особа, яка подала апеляційну скаргу, має право протягом всього часу розгляду справи відмовитися від неї повністю або частково. Питання про прийняття відмови від апеляційної скарги і закриття у зв'язку з цим апеляційного провадження вирішується судом, апеляційною інстанцією, яка розглядає таку справу в судовому засіданні за участю сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Про прийняття відмови від скарги на закриття у зв'язку з цим апеляційного провадження суд виносить рішення. Повторне апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції на тих же підставах не допускається.

Ті ж норми закону стосуються і відкликання або внесення змін або доповнень до касаційної скарги.

Нагадаємо, згідно з оприлюдненими даними Мін'юсту за І півріччя 2011 року, майже втричі менше громадян України стало звертатися з оскарженням рішень суддів, їх дій або бездіяльності.

 

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1282, 15 лютого-21 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >