Американська мрія - Соціум - dt.ua

Американська мрія

29 квітня, 2009, 13:14 Роздрукувати Випуск №16, 29 квітня-15 травня

Компанія Zogby International опублікувала результати опитування, в рамках якого жителів США запитували, чи зможуть, на їхню думку, вони та їхні родини реалізувати «американську мрію»...

Компанія Zogby International опублікувала результати опитування, в рамках якого жителів США запитували, чи зможуть, на їхню думку, вони та їхні родини реалізувати «американську мрію».

Поняття «американська мрія» часто використовується для опису якоїсь загальнонаціональної ідеології, що об’єднує американців. Однак кожен житель США вкладає в це визначення власні уявлення про прекрасне майбутнє. Зазвичай цю тезу вважають однією із засад протестантської трудової етики. Ймовірно, так і є. Цікаво, що поняття «американської мрії» виникло через півтора століття після утворення США. Його квінтесенцією заведено вважати думку, що кожна людина, котра володіє здібностями, енергією та працьовитістю, здатна чесним шляхом домогтися успіху в житті, ставши добропорядною й заможною.

Наприкінці січня 2009 року в можливість реалізації «американської мрії» вірили 56% американців. Аналіз результатів опитування засвідчив, що ті, хто вірить, і ті, хто не вірить, серйозно різняться поглядами на життя. Американці, упевнені в тому, що мрія може стати реальністю, як правило, вірять у себе. Головні причини, на підставі яких жителі США доводять, що вони здатні реалізувати американську мрію, такі: «Я розумний і старанно працюю, тому я обов’язково доможуся успіху» (думка 59%), «Америка — країна можливостей» (52%), «Я — оптиміст» і «Я не боюся втратити бізнес або роботу» (по 25%), «Моя релігія допомагає мені домагатися успіху» (15%).

Ті, хто переконаний у тому, що «американська мрія» — не більш ніж гарна фраза, схильні звинувачувати владу. Песимісти пояснюють свою нездатність зробити мрію реальністю так: «Влада країни не піклується про таких людей, як я» (44%), «Ми не зобов’язані прагнути до досягнення ідеалів» (29%), «Вартість життя занадто висока» (27%), «Я — песиміст» (10%). Окрім цих резонів, було названо такі причини, як недавня втрата роботи або переведення на низькооплачувану посаду. Загалом же, в реалістичності «американської мрії» частіше переконані прибічники Республіканської партії, віруючі та люди у віці до 30 років.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво