А обслуговування особливе!..

Поділитися
Наші Карпати, пляжі Єгипту, столиці Чехії і Франції, гірськолижні курорти Словаччини і Австрії — т...

Наші Карпати, пляжі Єгипту, столиці Чехії і Франції, гірськолижні курорти Словаччини і Австрії — такий список хітів зимового туристичного сезону 2008/2009

Зрозуміло, що кожен, хто вирушає в подорож, думає тільки про хороше й приємне. Але недарма ж кажуть, береженого Бог береже. Тому, крім обов’язкового придбання страхового поліса, потенційним туристам не зайве знати й особливості надання медичної допомоги в тій чи іншій країні. Допомогти розібратися в цьому питанні ми попросили начальника управління медичного та особистого страхування Страхової групи «ТАС» Сергія КУЧЕРЕНКА.

— Загалом, найчастіше по страхову допомогу звертаються наші відпочивальники в Туреччині, Єгипті та Болгарії, — каже Сергій Володимирович. — Туреччина і Єгипет істотно відрізняються за кліматом і харчуванням від України. Для спекотних країн і пляжного відпочинку характерні часті отруєння, простудні захворювання, переохолодження, отити, травми. В Європі ж, де кліматичні умови схожі на українські, відпочинок спокійніший, більш розмірений. В основному трапляються побутові травми, ДТП.

Фото: Сергій П’ЯТЕРИКОВ
Якщо відпочинок пов’язаний із гірськолижним спортом, найчастіше маємо справу із забиттями і травмами плечових та колінних суглобів, а також переломами кісток гомілки, рук. У середньому надання допомоги на гірськолижному курорті обходиться в межах від 1 до 5 тис. євро (із послугами санітарної авіації).

Залежно від країни відвідання скарги й частота звернень туристів є різними. Ну і, безперечно, кожна держава має свої особливості надання меддопомоги. Почнемо з Єгипту. Тамтешні «фішки»: низька якість медичних послуг; нечисленність лікарень, де можуть надати адекватну допомогу; державний контроль ринку медикаментів; відсутність державного регулювання медичних послуг; договірна система гонорарів приватних лікарів. У середньому мінімальний пакет медичних послуг обійдеться в 50 у.о.

У Чехії медобслуговування здійснюють державні та приватні клініки. Вартість медичних послуг диктується ринком. Розрахунок послуг здійснюється в тарифних пунктах з урахуванням гонорару лікаря та надбавки за надані послуги. У середньому виклик лікаря додому обійдеться в 120—130 чеських крон, прийом у клініці — 300—400 чеських крон.

Словаччина може похвалитися відносною доступністю медичних послуг. Наприклад, прийом у лікаря обійдеться в 200—250 словацьких крон. Надання допомоги на курортах здійснюється на базі однієї лікарні, розташованої в даній місцевості.

У Франції допомогу надають лікарі загальної практики. Існує державне регулювання вартості медпослуг — кожна послуга має код і, залежно від коду, певний тариф. Зверніть увагу: прийом у лікаря вихідного дня чи вдома коштуватиме дорожче. Розрахунок гонорару приватних лікарів здійснюється з урахуванням державного коду та коефіцієнта. Виклик «швидкої допомоги» може бути або безоплатним (система SAMU: рятувальники, парамедики), або платним (система SMUR, що передбачає використання спеціального устаткування). Діють тут і приватні служби швидкої допомоги — Ambiland. Існує система фіксованого збору за щоденне перебування пацієнта в стаціонарі.

В Австрії первинну медичну допомогу надають так звані практичні лікарі (терапевти). Вони мають приватну або частково підтримувану федеральною землею практику. В усіх гірських курортах цієї країни є служба порятунку.

Що ж до українських Карпат, то надання допомоги тут здійснюють працівники місцевих гірських пошуково-рятувальних пунктів МНС, які надають постраждалим першу медичну допомогу та доставляють їх у лікарню.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі