60 ОСББ готуються до акцій протесту через «Київенерго» і «Київводоканал» - Соціум - dt.ua

60 ОСББ готуються до акцій протесту через «Київенерго» і «Київводоканал»

9 листопада, 2011, 09:26 Роздрукувати

Київські ОСББ і ЖБК попередили голову КМДА Олександра Попова про акції протесту, якщо він найближчим часом не визначить, що виконавцями послуг є «Київенерго» та «Київводоканал», а не ОСББ та ЖБК, повідомив голова Демократичного Альянсу Василь Гацько.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

 

«Понад 60 ОСББ і ЖБК столиці підписали Маніфест «Проти нищення ОСББ та ЖБК в місті Києві» і процес збору підписів активно продовжується. Якщо Попов не виконає вимог – то отримає обурених киян під стінами Київради», - заявив Гацько.

Причиною невдоволення киян стали завідомо неможливі до виконання договори “на постачання теплової енергії у гарячій воді” та “на послуги водопостачання та водовідведення”, які підприємства-монополісти  “Київенерго” та “Київводоканал” нав'язали ОСББ та ЖБК.

 «За цими договорами монополісти нібито реалізують ОСББ та ЖБК, як юридичним особам, певний “товар” (наприклад, теплову енергію), зовсім забуваючи про споживача, який зацікавлений у наданні йому комунальної послуги — централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води, централізованого постачання холодної води, водовідведення.  Ці договори створили умови, коли виробники і фактичні виконавці комунальних послуг уникають відповідальності перед споживачами за неякісно надані послуги та визначення їх вартості за тарифами для населення. Тоді як це не заважає монополістам отримувати з бюджету відшкодування за надані пільги та субсидії “за комунальні послуги”»,- говориться у маніфесті

Такі договори поклали на ОСББ і ЖБК завідомо неможливі до виконання фінансові зобов'язання та передбачили сплату ОСББ і ЖБК пені та штрафів.

«За багато років штучні “борги” ОСББ і ЖБК перед монополістами накопичувалися — і от пробила година: ПАТ “Київенерго” масово розсилає претензії ОСББ і ЖБК міста Києва. Напевне, настав час їх “банкрутити”?», - запитують київські ОСББ.

Міська влада вже давно обіцяє забезпечити укладання договорів про надання комунальних послуг безпосередньо між монополістами та споживачами. Наразі прогресу в цьому питанні не видно. Натомість на ОСББ і ЖБК очікують суди, а на деяких –  виконання  вже ухвалених рішень про стягнення «заборгованості» з урахуванням  штрафних санкцій. Виконання таких рішень, у свою чергу, призводить до арешту банківських рахунків та колапсу діяльності ОСББ.

Представники ОСББ і ЖБК міста Києва у Меморандумі вимагають від Київської міської державної адміністрації, ПАТ “Київенерго”, ПАТ “АК “Київводоканал”:

-  Визнати ПАТ “Київенерго”, ПАТ “АК “Київводоканал” виконавцями послуг з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води, централізованого постачання холодної води, водовідведення.

-  Забезпечити безперешкодне розірвання ОСББ і ЖБК за їхнім бажанням договорів “на постачання теплової енергії у гарячій воді” та “на послуги водопостачання та водовідведення”, укладених з ПАТ “Київенерго”, ПАТ “АК “Київводоканал”.

-  Забезпечити безперешкодне укладання договорів про надання відповідних комунальних послуг та проведення розрахунків безпосередньо між ПАТ “Київенерго”, ПАТ “АК “Київводоканал” і споживачами (власниками приміщень) у багатоквартирному житловому фонді міста Києва.

За матеріалами: /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >