ЗАТЕ МИ РОБИМО РАКЕТИ... - Наука - dt.ua

ЗАТЕ МИ РОБИМО РАКЕТИ...

5 липня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №25, 5 липня-12 липня

— Ракетне моделювання — спорт чи наука? — це запитання журналісти адресували учасникам X міжнародних змагань з ракетомодельного спорту на Кубок прославленого конструктора космічних апаратів М.Янгеля...

— Ракетне моделювання — спорт чи наука? — це запитання журналісти адресували учасникам X міжнародних змагань з ракетомодельного спорту на Кубок прославленого конструктора космічних апаратів М.Янгеля. Однозначної відповіді отримати не вдалося, оскільки цей вид спорту, на думку заступника генерального директора КБ «Південне» Володимира Команова, розвиває розумові здібності й народжує оригінальні ідеї, дозволяючи створювати нові схеми моделей. Та про це нижче.

Власне самі змагання, проведені українським молодіжним аерокосмічним об’єднанням «Сузір’я», — єдині в Україні. З 1997 року вони ввійшли в календар міжнародної авіаційної федерації і стали етапом Кубку світу FAI. Ще одна особливість цих змагань полягає в тому, що в них можуть брати участь як юніори, так і спортсмени високого рівня — майстри спорту, чемпіони світу та Європи. Тому не випадково на базу відпочинку ВО ПМЗ «Лісове» під Дніпропетровськом прибули близько ста ракетомоделістів з України, Росії, Білорусі та Молдови.

За великим рахунком, ракетне моделювання в Україні існує завдяки громадській організації «Сузір’я», засновником і фінансовим донором якої є Національне аерокосмічне агентство. Саме воно морально й матеріально стимулює заняття ракетним моделюванням близько 15 тисяч українських школярів.

Що ж до столиці вітчизняного ракетобудування Дніпропетровська, то навчання двохсот місцевих школярів у Національному аерокосмічному центрі гарантує їм вступ на технічні факультети Дніпропетровського національного університету за результатами співбесіди.

І нарешті, про наукову творчість. Група молодих конструкторів Дніпропетровського аерокосмічного центру розробила й зібрала своїми руками мікросупутник «Джейсат GPS» вагою в 16 кілограмів, який може проводити відеозондування Землі й здійснювати системний збір і передачу інформації. Його запуск ракетоносієм «Дніпро» запланований у першому кварталі наступного року з космодрому Байконур. До речі, команда юних ракетомоделістів російського космодрому на змагання не прибула через... відсутність коштів.

Абсолютним чемпіоном серед юнаків став представник Івано-Франківської станції юних техніків Ярослав Тортяк. У командному заліку першість теж за прикарпатцями. А ось дорослі підвели. І в особистому, і командному заліку лідирували росіяни.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво