За розкриття таємниці довголіття призначена премія в 10 млн доларів - Наука - dt.ua

За розкриття таємниці довголіття призначена премія в 10 млн доларів

24 липня, 2012, 17:59 Роздрукувати

Генетики вважають, що довгожителі мають рідкісні генетичні особливості в своїх геномах. Уже зараз сто людей у віці 100 років погодилися надати свій генетичний матеріал у розпорядження організаторів конкурсу.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

У США оголосили про заснування спеціальної премії розміром 10 млн доларів - Genomics X Prize - яка буде присуджена генетикам за розкриття секрету старіння.

Одночасно з'явилися повідомлення, що на премію претендуватиме група генетиків на чолі з Джонатаном Ротберг, який відомий своєю участю в проекті з дослідження людського геному.

Його колеги, а також і інші учасники конкурсу, будуть протягом місяця аналізувати геноми сотні довгожителів у пошуках ключів до їх здоров'я та довголіття, причому вартість аналізу кожного генома не повинна перевищувати 1 тисячі доларів.

Цей конкурс стартує у вересні 2013 року. До травня наступного року всі учасники конкурсу повинні пройти реєстрацію. Першим зареєстрованим учасником стала група із співробітників каліфорнійської корпорації Life Technologies, яку очолює доктор Ротберг.

Розшифровка повного генома за 1000 доларів або менше вважається в медицині важливою віхою. Дана цифра розглядається в якості точки, після  досягнення якої метод розшифровки повної структури ДНК людини стає досить дешевим, щоб знайти повсякденне застосування в медицині. Це дозволить лікарям підбирати ліки відповідно до генетичного профілю пацієнта, а також поліпшить діагностику хвороб.

Уже зараз сто людей у віці 100 років погодилися надати свій генетичний матеріал у розпорядження організаторів конкурсу.

Генетики вважають, що довгожителі мають рідкісні генетичні особливості в своїх геномах, які оберігають їх від серцево-судинних і ракових захворювань.

Якщо ці генетичні структури вдасться виявити шляхом одночасної розшифровки сотні геномів і порівняння отриманих даних, це може відкрити шлях до пошуку нових методів лікування і навіть продовження життя.

Однак багато генетиків вважають, що для переконливого виявлення геномних відмінностей такої вибірки - 100 довгожителів - недостатньо для виявлення відхилень серед 3 млрд букв, що описують людський геном.

Тим не менш, Джонатан Ротберг, генетик і підприємець, вважає, що аналіз геномів навіть сотні довгожителів стане корисним початком у пошуках «джерела життя».

«Сто людей дадуть вам натяк на те, що визначає довголіття. Тисяча розшифрованих геномів підтвердять ваші здогадки, а десять тисяч дозволять вам сказати - ось ці гени причетні до серцевих і ракових захворювань», - сказав учений. !zn

Читайте також:

Представлений відносно простий метод синтезу геномів

Персональний геном? Елементарно, Ватсон!

ІННОВАЦІЇ, ЩО ЗМІНИЛИ СВІТ. ЧАСТИНА V

 

За матеріалами: Би-би-си /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >