Всесвітній саміт у Тунісі - Наука - dt.ua

Всесвітній саміт у Тунісі

16 грудня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №49, 16 грудня-23 грудня

«Карфаген мусить бути зруйнований» — цей відомий вислів, що належить державному діячеві Стародав...

«Карфаген мусить бути зруйнований» — цей відомий вислів, що належить державному діячеві Стародавнього Риму Катонові Старшому безліч разів повторювався екскурсоводами на залишках цього міста-держави для сотень учасників Всесвітнього саміту з питань «Інформаційного суспільства», що проходив у Тунісі з 15 по 18 листопада.

Крилата фраза дисонувала з намірами учасників заходів саміту — вони були спрямовані не на руйнацію, а на розв’язання глобальних проблем, на формування інформаційного суспільства, в якому інформація становить основу виробничої системи (є засобом виробництва, предметом праці, продуктом споживання) і суспільних відносин. Саміт пройшов під знаком переходу людства до цієї нової формації, що обіцяє бути ефективнішою за теперішню, і яка спирається на індустріальні технології.

Що зроблено окремими країнами у вказаних проблемних сферах? Не відокремлюючи досягнення визнаних лідерів, відзначимо, що скромними виглядали здобутки тих держав, які голосно заявили про створення останнім часом принаймні кількох десятків комп’ютерних класів. В Україні, до речі, лише за один минулий рік їх збільшилось більш як на тисячу. А на схвалену урядом Державну програму на 2006—2010 роки «Інформаційні та комунікаційні технології в освіті і науці» передбачаються кошти обсягом 1,86 млрд. грн. Уже в наступному році для розробки і впровадження програмних засобів виділяється 183,4 млн. грн.

У діяльність сучасного підприємства все швидше входить новий інструментарій — інформаційні системи. Саме вони дозволяють якнайшвидше приймати рішення та ефективно здійснювати виробничі процеси. «Крім того, — зазначає завідувач кафедрою економіки Сумського державного університету професор Леонід Мельник, який входив у представницьку делегацію на туніському саміті від України, — інформаційні системи забезпечують значне зниження виробничих затрат, автоматизацію складних та шкідливих операцій, підвищують якість продукції».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво