Вчені знайшли докази перенесення генів - Наука - dt.ua

Вчені знайшли докази перенесення генів

8 лютого, 2011, 01:30 Роздрукувати

Вчені зуміли довести, що горизонтальне перенесення генів властиве не лише примітивним організмам, але й відносно складним.

 

Автори н аукового відкриття не ставили собі таку мету. Вони просто працювали над аналізом еволюційних зв'язків між різними видами грибів і порівнювали повногеномні послідовності ДНК сотні видів.

 Виявилося, що великий кластер з 23 генів «перейшов» з ДНК грибів роду Aspergillus (цвіль, що росте на багатих крохмалем субстратах) в ДНК грибів з роду Podospora (мешкають у гною травоїдних тварин і здатні розщеплювати рослинні тканини для добування енергії).

 «Перехідний» кластер використовується для синтезу токсичної речовини стеригматоцистину. У грибів він грає роль захисту від інших організмів й для атаки. Подібні до стеригматоцистину речовини використовують для виробництва антибіотиків.

 До цього відкриття більшість відомих прикладів горизонтального перенесення генів (тобто передачі генетичного матеріалу організму, який не є прямим нащадком донора) було виявлено у бактерій і вірусів, й багато вчених вважали, що у вищих організмів такі генетичні «переходи» не відбуваються.

 За матеріалами Лента.ru

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >