Вчені вирахували значення числа пі з точністю до п'яти мільярдів знаків після коми - Наука - dt.ua

Вчені вирахували значення числа "пі" з точністю до п'яти мільярдів знаків після коми

21 січня, 2011, 07:39 Роздрукувати

Японський і американські інженери вирахували значення числа "пі" з точністю до п'яти мільярдів знаків після коми, що вдвічі більше попереднього рекорду. Інженер з Японії Шигеру Кондо і його американський колега Александр Йі провели обчислення, використовуючи попередні результати, сучасну техніку, кілька математичних констант і спеціальне програмне забезпечення.

Нагадаємо, що число Пі є математичною константою, що виражає відношення довжини кола до довжини його діаметру. Пі являє собою ірраціональне число, тобто його значення не може бути точно виражено у вигляді дробу m/n, де m і n - цілі числа. Отже, його десяткове значення ніколи не закінчується і не є періодичним.

Колишній рекорд обчислення точності числа Пі був поставлений французьким інженером Фарбісом Балларом, який вирахував це число з точністю до 2,7 мільярда знаків після коми. Зараз американський та японський інженери говорять, що над обчисленнями вони працювали разом, обмінюючись даними електронною поштою.

Обчислення, як кажуть інженери, тривали 90 днів, але для того, щоб провести подібні розрахунки фахівцям довелося використовувати масив з 20 жорстких дисків для зберігання проміжних даних.

"Нами був створений комп'ютер, здатний працювати відразу з 20 жорсткими дисками. Усі комплектуючі для цієї машини були куплені в електронних магазинах або через інтернет. Я б не хотів говорити, скільки нам коштувала ця машина, оскільки моя родина це дізнається. Комп'ютер нам обійшовся у 18 тисяч доларів", - говорить Шигеру Кондо.

Кондо говорить, що фактично число було обчислено ще в минулому році, проте сьогодні воно було офіційно зафіксовано представниками Книги рекордів Гіннеса. Згідно з умовами внесення, представники Книги повинні бути присутнім на етапі початку встановлення рекорду (тобто при старті обчислень), на етапі здійснення рекорду (в моменти, коли комп'ютери проводили розрахунки), а також на етапі безпосередньої фіксації рекорду (коли число був обчислено із заданою точністю ).

За матеріалами CyberSecurity

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >