Ваги для молекул - Наука - dt.ua

Ваги для молекул

15 квітня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №14, 15 квітня-22 квітня

Американським ученим вдалося виміряти масу крихітної групи атомів. Вага такого кластера з ксенону вражає уяву: всього кілька мільярдів трильйонних грама, чи цептограмів (zeptograms)...

Американським ученим вдалося виміряти масу крихітної групи атомів. Вага такого кластера з ксенону вражає уяву: всього кілька мільярдів трильйонних грама, чи цептограмів (zeptograms).

Чутливі ваги розробили вчені з Калтеху. На маленьку пластинку, що коливається в магнітному полі, осідають атоми або молекули — фактично найменші бризки речовини. Попри те, що маса у цих часточок мізерна, вона знижує частоту коливань і, відповідно, змінює електричну напругу в системі. Виявилося, що група атомів ксенону важить усього кілька цептограмів або мільярд трильйонних грама.

Щоб провести виміри з такими складними біологічними молекулами, як білки, говорять учені, знадобляться ваги, що будуть у тисячу разів точнішими. Тобто прилад, здатний вимірювати йоктограми (yoctograms). Приблизно стільки важить один атом водню.

Такі чутливі прилади можна було б використовувати для ранньої діагностики хвороб, наприклад, за молекулами-маркерами у краплині крові. «Ми сподіваємося перетворити цю технологію на базі чіпів на системи, які можна використовувати для виявлення й ідентифікації специфічних молекул, приміром, деяких типів білків, за якими можна розпізнати початкові стадії раку», — каже Майкл Роукс із Каліфорнійського технологічного інституту.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво