В Адміністрації президента вже три місяці тягнуть з лауреатами Держпремії - Наука - dt.ua

В Адміністрації президента вже три місяці тягнуть з лауреатами Держпремії

25 лютого, 2011, 16:37 Роздрукувати

Випадок безпрецедентний — досі не відомі імена лауреатів Державної премії в галузі науки і техніки 2010 року. За всю історію існування найвищої державної відзнаки «за видатні наукові дослідження» (а це понад чотири десятиліття) такого ще не траплялося.

Про це пише Лідія Суржик у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».

«Згідно з чинним положенням, Держпремія у галузі науки і техніки присуджується указом президента України, який оприлюднюється зазвичай до першого грудня поточного року — річниці референдуму про державну незалежність. Однак незабаром закінчується термін прийняття робіт на здобуття Державної премії 2011 року, а лауреати-2010 так і не названі, не нагороджені й не пошановані як годиться, що, зрозуміло, викликає чимало запитань та породжує сум’яття у науковому середовищі», - відзначає автор.

Академік Володимир Семиноженко висловив припущення, що затримка з президентським указом може бути викликана «технічними причинами», оскільки в АП наразі йде величезний вал документації, яку апарат просто не встигає обробляти, — отож, на його думку, указ про присудження Держпремії ось-ось має з’явитися.

Багато науковців вважають, що головну роль у затримці указу зіграв людський чинник: серед здобувачів Держпремії є прізвища, котрі з певних причин не влаштовують главу держави та його оточення. Таке припущення підтвердило і достовірне джерело у владних структурах.

Щоправда, ситуації, коли президент або його секретаріат (а раніше — ЦК Компартії) не погоджувалися з рішенням Комітету з Держпремій, свого часу траплялися неодноразово. У таких випадках окремі роботи чи прізвища люди «нагорі» просто викреслювали. Такі пікантні подробиці не набували значного розголосу, здебільшого залишаючись поза увагою широкого загалу. Нинішнє державне керівництво, вочевидь, плекало свої плани, а реалізувати — не спромоглося.

 

Редакція DT.UA зробила інформаційний запит на адресу адміністрації президента з проханням дати відповідь: чому досі не названо лауреатів Держпремії 2010 року; коли з’явиться указ президента про її присудження та чи правда, що затримка з присудженням Держпремії пов’язана з наявністю серед її здобувачів названих вище прізвищ? До виходу цього числа газети редакція одержала таку „вичерпну“ відповідь: «Згадуваний вами проект указу президента України опрацьовується в адміністрації президента України разом з Комітетом з Державних премій України в галузі науки і техніки».

Детальніше читайте в матеріалі Лідії Суржик «Держпремія — під сукном» у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >