Українські медики різко розкритикували діяльність керівництва Академії меднаук - Наука - dt.ua

Українські медики різко розкритикували діяльність керівництва Академії меднаук

14 січня, 2011, 11:55 Роздрукувати

З різкою критикою керівництва Академії медичних наук України, діяльність якого призвела до послаблення наукового потенціалу установ, що входять до складу НАМНУ, виступили на сторінках «Дзеркала тижня» керівники профільних медичних і наукових установ.

З різкою критикою керівництва Академії медичних наук України, діяльність якого призвела до послаблення наукового потенціалу установ, що входять до складу НАМНУ, виступили на сторінках «Дзеркала тижня» керівники профільних медичних і наукових установ.

«Проблема НАМН України в тому, що вона декларує супернаукові знахідки. Але вони не відомі ні нашій практичній охороні здоров'я, ні науковому співтовариству за кордоном. Наприклад, у минулому році була епідемія грипу. Вона показала, що з цією проблемою у нас повний хаос. НАМН, в яку входив Інститут інфекційних захворювань, самоусунулася від її рішення й не дала жодних рекомендацій. Країна користувалася рекомендаціями ВООЗ», - констатував у коментарі для «Дзеркала тижня» професор Ігор Щепотін, директор Національного інституту раку.

На думку медика, провина за таку ситуацію лежить на керівництві НАМН, зокрема, на професорі Олександрі Возіанові.

«Вважаю, що Возіанов відкинув українську медицину років на 30 назад. У зв'язку з тим, що найкращі науково-практичні інститути відійшли до його структури, їх було виключено з системи охорони здоров'я країни. Замість того, щоб консолідувати найкращі уми в цій галузі з потребами практичної охорони здоров'я, стався остаточний розкол. Сьогодні незрозуміло, для чого, для яких наукових досліджень існує ця система. Насправді цієї науки ми ніде не бачимо», - констатував директор Національного інституту раку.

З критикою рівня наукових видань НАМН виступив директор Інституту біохімії НАНУ, академік Сергій Комісаренко.

«Наші медичні журнали справді майже ніхто не читає. Вони добре видані, тому що отримують субсидії за рахунок реклами постачальників ліків. Але що в них читати, коли найбільші вчені залишаються за бортом академії?», - Заявив Комісаренко.

На думку вченого, механізми самоврядування в НАМН не відзначаються демократичністю.

«Я був свідком того, як на минулих виборах до Академії медичних наук підмінили урну. Раніше бюлетені роздавали. Ти брав бюлетень і тут же кидав його в урну. Тих, хто брав ручку, можна було запідозрити в тому, що вони голосують проти. Возіанов тоді набрав 100 відсотків голосів», - заявив Комісаренко.

Докладніше читайте в статті Олександра та Андрія Роженів «Недуга хронічна й заразна» в свіжому номері «ДТ».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №42, 9 листопада-15 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >