Учені відкрили новий вид кирпатих мавп

Поділитися
На північному сході Бірми вчені відкрили новий вид кирпатих мавп. Особини ыз задертими вгору ніздрями мешкають окремо від інших кирпатих родичів у долинах річок Меконг і Салуін. Популяція нараховує від 260 до 330 тварин. Про це в середу, 27 жовтня, повідомили ЗМІ.
На північному сході Бірми вчені відкрили новий вид кирпатих мавп. Особини із задертими вгору ніздрями мешкають окремо від інших кирпатих родичів у долинах річок Меконг і Салуін. Популяція нараховує від 260 до 330 тварин. Про це в середу, 27 жовтня, повідомили ЗМІ. Знахідку зробли вчені, які працювали в штаті Качин на півночі Бірми, коли місцеві мисливці принесли їм невідомі досі черепи й шкури приматів. Дослідники зацікавились і вирішили обстежити джунглі. Там вони знайшли чорних мавп з білими вухами й підборіддями. Але найпомітнішою особливістю екстер'єру приматів є характерні кирпаті ніздрі. «Це просто неймовірно - виявити новий вид приматів, особливо новий вид кирпатих мавп, оскільки це буває вкрай, украй рідко, - розповів Френк Момберг, директор відділу розвитку Азіатсько-Тихоокеанського регіону міжнародної благодійної організації Fauna & Flora International. - Враховуючі цих кирпатих мавп, у Бірмі зараз налічується 15 видів приматів, що вказує на важливість цієї країни для збереження різноманітності видів на землі ». Знахідка отримала назву бірманська кирпата мавпа (Rhinopithecus strykeri). Особливістю будови тіла цих приматів є хвіст, довжина якого в півтора рази перевершує довжину тіла. Раніше вчені дотримувалися теорії, що кирпаті мавпи живуть тільки в Китаї й В'єтнамі. Проте новий вид, виявлений у цьому році, відділено від юньнаньскої кирпатої мавпи, що живе посусідству, річками Меконг і Салуін. Дослідники вказують на цей факт, роблячи висновок, що, швидше за все, ці мавпи різних видів, а не просто представники одного виду, але різного забарвлення. Новиною для учених стало те, що місцеві жителі давно придумали для цієї мавпи спеціальну назву - «mey nwoa», що бірманською мовою означає «мавпа з піднятою вгору головою». За свідченням місцевих мисливців, цих мавп можна побачити в лісі під час дощу: вони голосно чхають, оскільки вода потрапляє їм у ніс. У дощову погоду вони сидять на гілках дерев, сховавши голову між колін. Усі види кирпатих мавп опинилися під загрозою зникнення, особливо це стосується голуболицьої (Rhinopithecus roxellana) й золотої кирпатих мавп. Основну загрозу для них представляє полювання й руйнування їхнього природного місця існування внаслідок вирубки лісу. Міжнародна благодійна організація Fauna & Flora International закликає вжити термінових заходів для того, щоб захистити нещодавно виявлений вид приматів. Свої заклики вони, перш за все, звертають до представників лісопромисловості. «Якщо ми зможемо переконати місцевих жителів припинити полювати на кирпатих мавп і створити групу для патрулювання місцевості, а також забезпечити альтернативні джерела прибутків для існування тих, хто повністю залежить від коштів, які приносить лісозаготівля, ми зможемо врятувати цей вид від вимирання», - заявив Френк Момберг.

За матеріалами Би-Би-Си

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі