У ВАК виявили частинки, схожі на бозон Хіггса

Поділитися
© forum.pocket-video.com.ua
Фізики, що аналізують дані, зібрані двома детекторами Великого адронного коллайдера, повідомили про реєстрацію "підозрілих" подій, що можливо, вказують на народження бозона Хіггса.

Вчені доповіли про свої результати на європейській конференції з фізики високих енергій. Коротко доповідь наводить портал Nature News.

Бозон Хіггса - це елементарна частинка, існування якої передбачене в рамках Стандартної моделі - найбільш загальноприйнятої на сьогоднішній день гіпотези, яка пояснює природу фундаментальних фізичних взаємодій. Хіггсовскій бозон "відповідальний" за масу у всіх інших частинках.
До цих пір вченим не вдалося експериментально підтвердити існування цієї частинки.Теорія передбачає, що бозон Хіггса може народитися при зіткненнях інших елементарних частинок, що стається з дуже високими енергіями. При цьому елементи, що стикаються, руйнуються, формуючи так звану кварк-глюонну плазму, з якої можуть створюватися інші частинки, які, в свою чергу, розпадаються, даючи нові частинки.
Фізики зіштовхують елементарні частинки один з одним у коллайдерах - приладах, де частинки розганяються до близькосвітлових швидкостей. Частинки, які утворюються при зіткненнях, потрапляють на детектори колайдера, і, аналізуючи, які саме частинки долітають туди, вчені можуть відновити ланцюжок народжень і розпадів.
Автори нових досліджень аналізували, які частинки потрапляють у детектори БАК під назвами ATLAS і CMS. Вони виявили, що детектори реєструють велику кількість частинок, маса яких знаходиться в межах від 130 до 150 гігаелектронвольт. Частина експертів вважає, що саме в цьому інтервалі може знаходитися маса бозона Хіггса. Поява "підозрілих" частинок була пов'язана з народженням і розпадом пар W-бозонів - елементарних частинок-переносників слабкої взаємодії. Деякі теорії передбачають, що бозон Хіггса може розпадатися саме з утворенням W-бозонів.
Поки вчені утримуються від однозначних висновків і зазначають, що отримані ними дані потребують ретельної додаткової перевірки.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі