Тепловий портрет замовляли? - Наука - dt.ua

Тепловий портрет замовляли?

2 червня, 2006, 00:00 Роздрукувати Випуск №21, 2 червня-9 червня

Як повідомляє агентство «ІнформНаука», невеликий, але навдивовижу ефективний і універсальний термограф розробили російські вчені...

Як повідомляє агентство «ІнформНаука», невеликий, але навдивовижу ефективний і універсальний термограф розробили російські вчені. З його допомогою можна за лічені секунди якнайточніше виміряти температуру поверхні. І поставити діагноз — хоч трубопроводу, хоч людині. Будь-якому об’єкту — якщо процеси, котрі відбуваються в ньому, так чи інакше позначаються на температурі різних його частин.

Прилад в авторів вийшов справді універсальний. З одного боку, він може вимірювати температуру від мінус 40 до плюс 2000 °С із точністю до одного градуса. При цьому точність виміру температури, близької до температури тіла людини, — соті частки градуса. З другого боку — такий термограф уміє точно збирати суцільну картинку з окремих кадрів. Тому й дозволяє досліджувати об’єкти практично будь-якого розміру, вимірюючи температуру їхньої поверхні з високою точністю та просторовим розділенням.

При цьому об’єкт дослідження може бути яким завгодно. У трансформаторі прилад миттєво виявить приховані від очей ділянки локального перегріву, у споруді — панелі з порушеною теплоізоляцією, у лопаті вертольота — мікротріщини, у конструкції залізничного моста — розхитані гвинти, між якими виникає тертя, коли мостом рухається поїзд, і так до нескінченності.

А в медичному кабінеті або, що дуже важливо, під час роботи виїзних бригад медиків новий термограф допоможе знайти ділянки з неправильним, занадто слабким або сильним, кровопостачанням. Таке обстеження триватиме кілька хвилин і дозволить точніше поставити діагноз, виявити хворобу якнайраніше, підвищивши тим самим шанси пацієнта на одужання.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво