Що в Америці заборонено, те в Англії дозволено - Наука - dt.ua

Що в Америці заборонено, те в Англії дозволено

27 серпня, 2004, 00:00 Роздрукувати Випуск №34, 27 серпня-3 вересня

Рішення британського уряду про підтримку досліджень ембріональних стовбурних клітин викликало резонанс у всьому світі...

Рішення британського уряду про підтримку досліджень ембріональних стовбурних клітин викликало резонанс у всьому світі. Причому найбурхливіше відреагували на це повідомлення американські вчені. Адміністрація президента Буша, як відомо, ще 2001 року заборонила державне фінансування проектів, пов’язаних із використанням людських ембріонів. У результаті деякі американські вчені переїхали до Європи, де їм довелося гаяти час на адаптацію до нових умов, а дехто кинувся на пошуки приватних спонсорів. В останньому випадку ці дослідження, хоча й трохи пригальмовані, в Америці не припинилися, однак опинилися геть поза контролем із боку державних структур.

При цьому в тій же Англії участь державних структур у реалізації цього проекту не обмежилася виділенням 2,6 млн. фунтів стерлінгів (4,7 млн. доларів) на створення централізованого банку стовбурних клітин. Паралельно з цим створювалася спеціальна комісія з етики, котра й стежитиме за тим, як саме використовують стовбурні клітини людини в кожному конкретному випадку. Таким же шляхом пішли нині Іспанія та Японія, котрі не втрачають надії на перемогу над такими захворюваннями, як діабет, лейкемія, хвороба Паркінсона й багато інших.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво