ЩО МОЖУТЬ ТЕХНОЛОГІЇ - Наука - dt.ua

ЩО МОЖУТЬ ТЕХНОЛОГІЇ

6 вересня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №34, 6 вересня-13 вересня

Американські National Science Foundation і Department of Commerce представили нещодавно 405-сторінковий звіт «Converging Technologies for Improving Human Performance», присвячений тому, що в цьому столітті чекає людство з розвитком ряду галузей прикладної науки...

Американські National Science Foundation і Department of Commerce представили нещодавно 405-сторінковий звіт «Converging Technologies for Improving Human Performance», присвячений тому, що в цьому столітті чекає людство з розвитком ряду галузей прикладної науки.

Хоч яку з десятків секцій звіту візьми, учені вільно обговорюють там речі, котрі ще недавно були монополією винятково фантастів. Мене передусім зацікавила секція C — «Розширення фізичних можливостей людини». Як стверджують упорядники, більшість із того, про що говориться в доповіді, включаючи такі речі, як носимі біодатчики, невразливі мережі передачі даних або прямий інтерфейс мозок-комп’ютер, може бути досягнуто вже в найближчі 20 років. Передбачається також, що ряд захворювань у міру розвитку біології та медицини зникне повністю, а саме поняття «здорова людина» буде значно переглянуто. Людське тіло стане більш витривалим, здоровим, енергійним, придатним до ремонту і стійким до багатьох стресів, біологічних загроз і процесу старіння.

Це лише дещо із того, що чекає жителів розвинених країн у найближчі два десятиліття. Далі — більше. З’являться настільки досконалі роботи, що постане питання про наділення їх виборчим правом; будинки, що змінюють свою форму і колір залежно від примх погоди; стане можливим зберігати свідомість людини після її смерті; однорангові мережі класу «мозок-мозок» з’єднають силу-силенну людей у єдину мислячу структуру.

Фантастика? Навряд чи... У створенні звіту брали участь не фантасти, а дуже прагматичні інженери з дослідницьких лабораторій тих же Sun, HP, IBM... На їхній погляд, справа лише за переведенням уже накопичених ученими знань у технології.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №28, 20 липня-26 липня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво