Російська космічна станція «Фобос-Ґрунт» могла полетіти у невідомому напрямку

Поділитися
© Віктор Бар'яхтар
Автоматична міжпланетна станція «Фобос-Ґрунт» могла перетворитися на «космічного мандрівника» і полетіти вглиб Сонячної системи, заявило у п'ятницю, 19 листопада, "Інтерфаксу-АВН" джерело у ракетно-космічній галузі.

«Об'єкт, який обертається на навколоземній орбіті, не можна точно ідентифікувати. Він може бути як міжпланетною станцією, так і її маршовою руховою установкою з паливним баком, які станція "Фобос-Ґрунт" повинна була відкинути після виходу на орбіту польоту до Марса», - сказав співрозмовник агентства.

Ніякої інформації про те, де дійсно знаходиться автоматична станція «Фобос-Ґрунт» немає, оскільки наземні станції з дня запуску (9 листопада) не прийняли від неї ніякої телеметричної інформації. «Можливо, вона полетіла вглиб Сонячної системи або обертається на вищій навколоземній орбіті, аніж та, на якій її шукають», - сказав співрозмовник агентства.

За його словами, для пошуку на орбіті міжпланетної станції було залучено російські, європейські та американські станції стеження, і вони дійсно виявили на орбіті якийсь об'єкт, який позначили «Фобос-Ґрунтом».

Якщо маршова рухова установка, як і передбачалося планом польоту, автоматично спрацювала і відокремилася, але сам апарат не зміг зорієнтувати своє положення у просторі за зірками, «Фобос-Ґрунт» міг полетіти куди завгодно. «Шукати його тепер марно. Наша міжпланетна станція - це піщинка у Всесвіті», - заявив експерт.

Точно сказати, чи є об'єкт, що знаходиться на навколоземній орбіті, міжпланетною станцією або її маршовою руховою установкою з паливним баком, можна буде сказати тільки після входу умовного «Фобос-Ґрунт» в атмосферу. «Якщо, проходячи щільні шари атмосфери, об'єкт не вибухне, значить, палива в ньому немає - його витрачено на виведення міжпланетної станції в невідомому напрямку. Якщо ж станеться вибух, значить це дійсно "Фобос-Ґрунт", - заявив він.

Апарат "Фобос-Ґрунт" було запущено з Байконуру у ніч на 9 листопада. Після відділення від ракети-носія "Зеніт" на апараті не увімкнулися двигуни, які повинні були вивести його на високу опорну орбіту, аби звідти він міг стартувати на Марс.

"Фобос-Ґрунт" мав долетіти до супутника Марса Фобоса, сісти на це небесне тіло, взяти проби
ґрунту і доставити їх на Землю для лабораторного дослідження. Місія мала тривати приблизно 2,5 роки. Вартість проекту, за неофіційною інформацією, становить близько 170 млн дол.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі